Galvene

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas e-ziņas
2017. gada oktobris

LATA e-ziņas ir ikmēneša jaunumi:

• par aktualitātēm Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijā;

• IKT un atvērto tehnoloģiju jomā Latvijā un pasaulē.

Regulārai LATA e-ziņu saņemšanai var pieteikties LATA mājas lapā www.lata.org.lv

---

LATA jaunumi

LATA biedri piedāvā diplomdarbu tēmas studentiem!

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) izsludina pieteikšanos akadēmiskā atbalsta programmā. Programmā  aicinām piedalīties Latvijas augstskolu studentus, kuri izstrādā bakalaura vai maģistra darbu IT jomā 2017./2018. akadēmiskajā gadā.

Programmas mērķis ir veicināt Latvijas augstskolu un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) uzņēmumu ciešāku sadarbību. Programma paredz, ka studentiem ir iespēja veikt zinātniskus pētījumus jomās, kas ir aktuālas IKT uzņēmumiem un LATA, savienojot studentu zinātniski pētniecisko darbību ar IKT uzņēmumu praktiskām vajadzībām.

LATA akadēmisko programmu atbalsta LATA biedri: SIA “Autentica”, SIA “Wunder Latvia”, SIA “Odo”, SIA “ITS-1”, AS “Latvijas valsts meži”, Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme”, SIA “Lattelecom”, SIA “Proact IT Latvia”, Oracle. Lai pieteiktos atbalstam, bakalaura vai maģistra darbam ir jāatbilst kādai no LATA biedru piedāvātām tēmām vai kādai citai studenta brīvi izvēlētai tēmai, kas ir saistīta ar atvērtajām tehnoloģijām. Bakalaura vai maģistra darbs nevar būt pretrunā ar LATA darbības pamatnostādnēm: tehnoloģiju atvērtība, sadarbspēja, atkārtota lietojamība un atvērti industrijas standarti, tehnoloģiju kvalitāte, efektivitāte un drošība.

Programmas nolikums pieejams šeit. Nolikuma pielikums ar LATA biedru tēmām pieejams šeit. Plašāka informācija par atbalsta programmu: http://lata.org.lv/studenti2018/ un LATA Facebook lapā.

Rezervējiet laiku LATA 2018. gada konferencei!

2018. gada 1. februārī notiks Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas ikgadējā konference. Konferences norises vieta - Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrā.

Rezervējiet savlaicīgi 1. februāri dalībai LATA konferencē.

Plašāka informācija par konferences norisi tiks publicēta drīzumā. Sekojiet informācijai: http://lata.org.lv/konference2018/ un LATA Facebook lapā.

Sākusies pieteikšanās LATA gada balvai 2017!

Lai izceltu un godinātu Latvijas privātā un publiskā sektora, akadēmiskās vides pārstāvju un privātpersonu ieguldījumu atvērtu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā, popularizēšanā, LATA izsludina konkursu “Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas balva 2017”.

Kandidāti atbilstoši nolikumam tiks vērtēti un balvas pasniegtas trīs kategorijās:

• publiskajam sektoram – Atvērtākā iestāde;

• privātajam sektoram – Izcilākais tehnoloģiju risinājums biznesā;

• fiziskai personai – Būtiskākais ieguldījums atvērto tehnoloģiju popularizēšanā.

Balvai var pieteikties juridiska vai fiziska persona līdz  2018. gada 12. janvārim, aizpildot un nosūtot balvas pieteikuma anketu uz e-pastu lata@lata.org.lv

Plašāka informācija: http://lata.org.lv/aicinam-pieteikties-lata-gada-balvai-2017/ un LATA balvas Facebook lapā.

Latvijas jaunumi

Brīvi pieejams zemes reljefa modeļa serviss un augstumlīkņu dati

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) ir publicējusi un padarījusi brīvi pieejamu zemes reljefa modeļa servisu un augstumlīkņu ģeotelpiskos datus par pusi no Latvijas teritorijas. Zemes reljefa modelis jeb digitālais reljefa modelis (DTM) ir zemes reljefa attēlojums, ar datorprogrammu palīdzību novācot objektus no zemes virsmas (ēkas, veģetāciju, u.c.), kā arī izceļot reljefa formas. Augstumlīknes jeb horizontāles ir līnijas, kas savieno reljefa punktus ar vienādu augstumu, reprezentējot reljefa formas augstumu un augstuma starpību starp tām. Pielietojums šādam modelim un augstumlīkņu datiem ir ļoti plašs, tie var tikt izmantoti lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, arheoloģijā, infrastruktūras projektēšanā, militārajā jomā, zinātnē un daudzās citās nozarēs.

Zemes reljefa modeli ir veidojuši LVM attālās izpētes eksperti, izmantojot manuāli klasificētus Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras (LĢIA) 2013. - 2016. gada aerolāzerksenēšanas datus. Zemes reljefa modeļa serviss klāj gandrīz pusi no Latvijas teritorijas (vairāk kā 32 900 km2), tas pilnībā sedz Kurzemi, lielāko daļu Zemgales, kā arī nelielu daļu Vidzemes un Latgales. Zemes reljefa modelis brīvi pieejams jebkuram interesentam WMS servisa veidā.

Līdzko būs pieejami LĢIA aerolāzerksenēšanas dati par jaunām teritorijām, serviss un dati tiks papildināti. Zemes reljefa modeļa serviss un augstumlīkņu ģeotelpiskie dati atrodami LVM GEO ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju mājaslapas “Datu” sadaļā -  http://www.lvmgeo.lv/dati

Publicēta "Latvijas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju konferences" sākotnējā programma

"Latvijas ĢIS biedrība" šī gada 8. decembrī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā rīko "Latvijas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju konferenci", kurā tiks skartas arī vairākas tēmas, kas saistītas ar atvērtajiem datiem un tehnoloģijām.

Biedrība ir publicējusi "Latvijas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju konferences" sākotnējo programmu. Drīzumā programma tiks papildināta ar vēl citām tēmām, to skaitā ar ārvalstu ĢIS jomas pārstāvjiem un dalībniekiem.

Tā kā dalībnieku skaits konferencē ir ierobežots, aicinām neatlikt reģistrēšanos, reģistrācijas forma pieejama šeit. Informācijai par konferenci aicinām sekot līdzi biedrības mājaslapā un biedrības Facebook lapā @GISbiedriba.

Datu skola aicina uz "Citu datu hakatonu"

Dizaineri, mākslinieki, žurnālisti, programmētāji, datu analītiķi, aktīvisti un ikviens datu entuziasts aicināts līdz 4. novembrim pieteikties “Citu datu” hakatonam, kas notiks 11. novembrī plkst. 10.00 Tele2 Shared Service Center.

Datu hakatons ir komandas darbs 8h garumā. Pēc ideju autoru projektu piedāvājumu prezentācijām, ikviens dalībnieks var pievienoties idejai, kuru kopīgi pilnveidot un realizēt ar datu palīdzību.

PIETEIKUMA ANKETA: http://ej.uz/citi_dati. Plašāka informācija: http://www.datuskola.lv/2017/10/24/aicinam-uz-citu-datu-hakatonu/

Latvijas Universitāte izsludina efektīvas sadarbības projektu konkursu

Latvijas Universitāte izsludina EFEKTĪVAS SADARBĪBAS PROJEKTU konkursu.

Dokumentu oriģinālu (Projekta iesniegums, Projekta partnera apliecinājums par dalību Projekta īstenošanā) iesniegšana līdz š.g. 13. novembrim Raiņa bulvārī 19, (darba dienās plkst. 9.00 – 17.00) un elektroniski uz adresi: zd@lu.lv, tematā norādot : Efektīvas sadarbības projekts.

Plašāka informācija: https://www.lu.lv/par/projekti/luefektivassadarbibasprojekti/

Pasaulē

Nominēts Latvijā visstraujāk augošais tehnoloģiju uzņēmums

Pasaules vadošais auditoru un konsultāciju uzņēmums Deloitte ierindojis Latvijas tehnoloģiju uzņēmumu EazyOne starp 50 visstraujāk augošajiem uzņēmumiem Centrāleiropā.

Latvijas tehnoloģiju uzņēmums EazyOne topā ieņēmis augsto 18. vietu, pateicoties iespaidīgam 731% apgrozījuma pieaugumam trīs gadu laikā. EazyOne izstrādāto biznesa datu vizualizācijas un analītikas rīku eazyBI aktīvi lieto tūkstošiem klientu visā pasaulē.

Plašāka informācija: http://lata.org.lv/nominets-latvija-visstraujak-augosais-tehnologiju-uznemums/

Aicinām piedalīties aptaujā par izmaiņām direktīvā par valsts sektora informācijas atkalizmantošanu!

Eiropas Komisija ir sākusi sabiedrisko apspriešanu, lai sagatavotos direktīvas par valsts sektora informācijas atkalizmantošanu (PSI direktīva) pārskatīšanai.

Lai piedalītos apspriešanā, aizpildiet aptauju: http://ej.uz/PSIaptauja

Papildu informācija par apspriešanu: https://ec.europa.eu/info/consultations/public-consultation-review-directive-re-use-public-sector-information-psi-directive_lv