Galvene

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas e-ziņas
2018. gada oktobris

LATA e-ziņas ir ikmēneša jaunumi:

• par aktualitātēm Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijā;

• IKT un atvērto tehnoloģiju jomā Latvijā un pasaulē.

Regulārai LATA e-ziņu saņemšanai var pieteikties LATA mājas lapā www.lata.org.lv

LATA jaunumi

Aicinām studentus pieteikties LATA akadēmiskā atbalsta programmā

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) izsludina pieteikšanos akadēmiskā atbalsta programmā. Programmā aicinām piedalīties Latvijas augstskolu studentus, kuri izstrādā bakalaura vai maģistra darbu IT jomā 2018./2019. akadēmiskajā gadā.

Programmas mērķis ir veicināt Latvijas augstskolu un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) uzņēmumu ciešāku sadarbību. Programma paredz, ka studentiem ir iespēja veikt zinātniskus pētījumus jomās, kas ir aktuālas IKT uzņēmumiem un LATA, savienojot studentu zinātniski pētniecisko darbību ar IKT uzņēmumu praktiskām vajadzībām.

LATA akadēmisko programmu atbalsta LATA biedri: SIA “Autentica”, SIA “Wunder Latvia”, SIA “Odo”, SIA “Allegro IT”, AS “Latvijas valsts meži”, Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme”, SIA “Lattelecom” un Oracle. Lai pieteiktos atbalstam, bakalaura vai maģistra darbam ir jāatbilst kādai no LATA biedru piedāvātām tēmām vai kādai citai studenta brīvi izvēlētai tēmai, kas ir saistīta ar atvērtajām tehnoloģijām. Bakalaura vai maģistra darbs nevar būt pretrunā ar LATA darbības pamatnostādnēm: tehnoloģiju atvērtība, sadarbspēja, atkārtota lietojamība un atvērti industrijas standarti, tehnoloģiju kvalitāte, efektivitāte un drošība.

Plašāka informācija par atbalsta programmu: http://lata.org.lv/studenti2019/

Aicinām pieteikties LATA gada balvai 2018

Lai izceltu un godinātu Latvijas privātā un publiskā sektora, akadēmiskās vides pārstāvju un privātpersonu ieguldījumu atvērtu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā, popularizēšanā, LATA izsludina konkursu “Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas balva 2018”.

Kandidāti atbilstoši nolikumam (ODT formāts, PDF formāts) tiks vērtēti un balvas pasniegtas trīs kategorijās:

• publiskajam sektoram – Atvērtākā iestāde;

• privātajam sektoram – Izcilākais tehnoloģiju risinājums biznesā;

• fiziskai personai – Būtiskākais ieguldījums atvērto tehnoloģiju popularizēšanā.

Balvai var pieteikties juridiska vai fiziska persona līdz 2019. gada 15. janvārim, aizpildot un nosūtot balvas pieteikuma anketu uz e-pastu lata@lata.org.lv.

Plašāka informācija: https://lata.org.lv/aicinam-pieteikties-lata-gada-balvai-2018/

Rezervē laiku LATA konferencei 2019. gada 31. janvārī

2019. gada 31. janvārī notiks Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas konference "Atvērta sadarbība inovācijām". Konferences galvenā tēma ir: sadarbība inovācijām – kā valstij un privātajam sektoram veicināt uz atvērtām tehnoloģijām un atvērtiem datiem balstītu inovāciju radīšanu. Konferences prezentācijās tiks apskatītas sadarbības iespējas, ieguvumi un izaicinājumi, ar kādiem saskaras viedās pilsētas, valsts pārvalde, uzņēmēji un atvērto datu kopiena, radot novatoriskus risinājumus no atvērtajiem datiem un atvērtām tehnoloģijām.

Reģistrācija konferencei tiks atvērta 2019. gada janvārī. Plašāka informācija par konferenci: https://lata.org.lv/konference2019/

 

Publicētas IKT nozares rekomendācijas saimnieciski izdevīgākā piedāvājuma vērtēšanas kritērijiem iepirkumiem IT jomā

Iepirkumu uzraudzības birojs ir publicējis IKT nozares rekomendācijas saimnieciski izdevīgākā piedāvājuma vērtēšanas kritērijiem iepirkumiem IT jomā.

Rekomendāciju izstrādē piedalījās Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas un LIKTA pārstāvji.

Vairāk informācijas: https://www.iub.gov.lv/lv/node/334

 

Latvijā

2018. gada 7. decembrī būs Latvijas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju konference

Latvijas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju (ĢIT) konference ir lielākais pasākums, kas veltīts ģeotelpiskajām informācijas tehnoloģijām Latvijā. Konferences mērķis ir veidot vienotu izpratni par ĢIT jomu valstī, tās izaicinājumiem un attīstības virzieniem.

Programmā iekļautas ĢIT politikas virzītāju un veidotāju uzstāšanās, kā arī Latvijas un ārvalstu izstrādātāju projektu pieredzes prezentācijas. Liela daļa prezentāciju ir saistītas ar atvērto datu lietojumiem.

Plašāka informācija: https://www.latgis.eu/konference

Jauna iespēja uzņēmumiem - izvērtēt IT procesu efektivitāti un drošību

Papildinot IT risinājumu portfeli, DEAC eksperti uzsākuši profesionālu konsultāciju un IT auditu sniegšanu, kas paredzēti iekārtu veiktspējas, darbības efektivitātes un potenciālo risku noteikšanai.

Ilggadēja pieredze datu centru jomā ir ļāvusi uzkrāt padziļinātas zināšanas pielāgotu IT risinājumu izstrādē un ieviešanā. Biznesā, kur procesu nepārtrauktība ir atkarīga no IT sistēmu darbības, būtiski ir ne tikai izvērtēt esošo sistēmu, bet arī izstrādāt piemērotāko risinājumu kā stabilu pamatu uzņēmējdarbībai.

Uzziniet vairāk: https://goo.gl/gtGZC9

Latvijas Universitātes Datorikas Fakultātes maģistra un bakalaura programmas ir pārakreditētas Eiropas līmenī līdz 2023.gadam

Latvijas Universitāte ir absolūti pirmā Latvijas augstskola, kuras programmas ir akreditētas uz pilnu otro termiņu.

Visu akreditēto programmu/augstskolu sarakstu var redzēt šeit - http://www.eqanie.eu/pages/quality-label/accredited-programmes.php.

 

eazyBI atkārtoti iekļūst Deloitte Fast 50 CE reitingā

Pasaules vadošais auditoru un konsultāciju uzņēmums Deloitte jau otro gadu pēc kārtas ierindojis Latvijas tehnoloģiju uzņēmumu eazyBI starp 50 visstraujāk augošajiem uzņēmumiem Centrāleiropā. Šogad uzņēmums ieņēmis 30. vietu.

Kopumā programmā piedalījās 265 uzņēmumi no 10 valstīm. Baltijas valstis šogad tika pārstāvētas ar 11 uzņēmumiem: 2 - no Latvijas, 1 - Igaunijas un 10 - no Lietuvas.

 “Mēs esam pagodināti, ka esam iekļuvuši Deloitte Technology Fast 50 topā jau otro gadu pēc kārtas. Mēs piedalāmies šajā programmā, lai parādītu, ka neliels uzņēmums no Latvijas bez ārējo investīciju piesaistes var kļūt par veiksmīgu un eksportētspējīgu starptautisku uzņēmumu. IT sektors ir viens no straujāk augošajiem Latvijā un mēs vēlamies iedrošināt citus uzņēmums atrast savu nišu starptautiskajā eksporta tirgū” atzīst Raimonds Simanovskis, eazyBI dibinātājs.

Vairāk informācijas: https://eazybi.com/blog/deloitte-fast-50-ce-laureate/

 

 

Notikusi starptautiska darbnīca "Atvērtie dati pret korupciju Latvijā, Zviedrijā, Somijā"

2018. gada 15. oktobrī notika starptautiska darbnīca "Atvērtie dati pret korupciju Latvijā, Zviedrijā, Somijā".

Atzīstot nepieciešamību pēc novatoriskiem instrumentiem cīņā pret korupciju, "Sabiedrība par atklātību - Delna" un Zviedrijas un Somijas atvērto zināšanu organizācijas (Open Knowledge) un ar Ziemeļu Ministru padomes finansiālu atbalstu veic pētījumu par atvērtajiem datiem un pretkorupcijas politiku Latvijā, Zviedrijā un Somijā.

Vairāk informācijas: https://delna.lv/en/2018/10/08/open-data-is-an-importan-tool-in-the-fight-against-corrption/

 

Vidzemē notikusi Share IT konference

5. oktobrī Valmierā, Vidzemes augstskolas telpās, Tērbatas ielā 10, norisinājās Share IT konference. Šī bija pirmā šāda veida konference Vidzemē un tās laikā dažādu IT uzņēmumu eksperti sniedza praktiskus padomus, dalījās pieredzē un sniedza ieskatu jaunākajās IT nozares tendencēs.
Uz pasākumu ieradās 138 cilvēki, un lielā atsaucība norāda uz apskatīto tēmu aktualitāti, IT nozares pārstāvošo speciālistu ieinteresētību un vēlmi iesaistīties kopīgās diskusijās un zināšanu apguvē. Šādu konferenci ir plānots organizēt arī turpmāk, par norises vietu izvēloties kādu no Vidzemes pilsētām.
Ekspertu lokā bija vadošie Vidzemes IT uzņēmumu speciālisti un kā īpašais viesis uzstājās Eiropas Kodolpētniecības centra CERN datoru drošības nodaļas vadītājs Stefan Lueders.
ShareIT rīkoja Valmieras Attīstības aģentūra sadarbībā ar LATA biedru - uzņēmumu SIA Wunder Latvia. Pasākumu atbalstīja Draugiem Group, TesDevLab, EchoTech, SunGis un Vidzemes Plānošanas reģions.
Informācija par nākamo Share IT konferenci tiks publicēta pasākuma Facebook lapā: https://www.facebook.com/ShareITlv/

Pasaulē

DrupalCamp Baltics šogad dodas uz Igauniju

Ikgadējā konference DrupalCamp Baltics šogad norisināsies 2. novembrī Tallinā (Igaunijā), radošajā kvartālā Kultuurikatel.

Konference kļuvusi par ikgadēju Drupal kopienas pasākumu nozares profesionāļiem un entuziastiem no Baltijas un visas pasaules. Trīs paralēlās prezentāciju sesijās uzstāsies gan pieredzējuši lektori, gan arī jaunie talanti.

DrupalCamp Baltics tiek organizēts kopš 2010. gada. Ideja aizsākās Latvijā, vēlāk tās realizēšanā iesaistījās arī kolēģi no Lietuvas un Igaunijas, dodot iespēju satikties, dalīties pieredzē, mācīties vienam no otra un kopā attīstīt jaunas idejas un projektus.

Biļetes, sesiju pieteikšana un plašāka informācija par konferenci: http://www.drupalcampbaltics.com/

 

---

LATA SOCIĀLAJOS TĪKLOS

 

Facebook  twitterlinkedin