Galvene

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas e-ziņas
2018. gada novembris

LATA e-ziņas ir ikmēneša jaunumi:

• par aktualitātēm Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijā;

• IKT un atvērto tehnoloģiju jomā Latvijā un pasaulē.

Regulārai LATA e-ziņu saņemšanai var pieteikties LATA mājas lapā www.lata.org.lv

LATA jaunumi

Aicinām pieteikties LATA gada balvai 2018

Lai izceltu un godinātu Latvijas privātā un publiskā sektora, akadēmiskās vides pārstāvju un privātpersonu ieguldījumu atvērtu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā, popularizēšanā, LATA izsludina konkursu “Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas balva 2018”.

Kandidāti atbilstoši nolikumam (ODT formāts, PDF formāts) tiks vērtēti un balvas pasniegtas trīs kategorijās:

• publiskajam sektoram – Atvērtākā iestāde;

• privātajam sektoram – Izcilākais tehnoloģiju risinājums biznesā;

• fiziskai personai – Būtiskākais ieguldījums atvērto tehnoloģiju popularizēšanā.

Balvai var pieteikties juridiska vai fiziska persona līdz 2019. gada 15. janvārim, aizpildot un nosūtot balvas pieteikuma anketu uz e-pastu lata@lata.org.lv.

Plašāka informācija: https://lata.org.lv/aicinam-pieteikties-lata-gada-balvai-2018/

Rezervē laiku LATA konferencei 2019. gada 31. janvārī

2019. gada 31. janvārī notiks Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas konference "Atvērta sadarbība inovācijām". Konferences galvenā tēma ir: sadarbība inovācijām – kā valstij un privātajam sektoram veicināt uz atvērtām tehnoloģijām un atvērtiem datiem balstītu inovāciju radīšanu. Konferences prezentācijās tiks apskatītas sadarbības iespējas, ieguvumi un izaicinājumi, ar kādiem saskaras viedās pilsētas, valsts pārvalde, uzņēmēji un atvērto datu kopiena, radot novatoriskus risinājumus no atvērtajiem datiem un atvērtām tehnoloģijām.

Konferenci atbalsta Tieto Latvia, Oracle, LVRTC, Wunder Latvia, eazyBI.

Plašāka informācija par konferenci: https://lata.org.lv/konference2019/

 

Latvijā

2018. gada 7. decembrī būs Latvijas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju konference

Latvijas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju (ĢIT) konference ir lielākais pasākums, kas veltīts ģeotelpiskajām informācijas tehnoloģijām Latvijā. Konferences mērķis ir veidot vienotu izpratni par ĢIT jomu valstī, tās izaicinājumiem un attīstības virzieniem.

Programmā iekļautas ĢIT politikas virzītāju un veidotāju uzstāšanās, kā arī Latvijas un ārvalstu izstrādātāju projektu pieredzes prezentācijas. Liela daļa prezentāciju ir saistītas ar atvērto datu lietojumiem.

Plašāka informācija: https://www.latgis.eu/konference

Kā sagatavot IT sistēmas pieaugošajam pieprasījumam svētku laikā?

Kā ik gadu izpārdošanu sezonā uzņēmumi sastopas ar IT problēmām strauja pieprasījuma pieauguma dēļ. IT iekārtu noslodzes līdzsvarošana, pielāgojot IT jaudu lielas slodzes svārstībām ir pareizā pieeja, lai izvairītos no dīkstāves radītajiem zaudējumiem un sagatavotu biznesu karstākajai pārdošanas sezonai.

Lasiet plašāk DEAC blogā, kā sagatavoties pieaugošajam mājas lapas trafikam e-komercijas izpārdošanu laikā - https://goo.gl/BNaxWU!

Vislatvijas IT olimpiādē “Open Mind 2018/2019” uzvar Jelgavas Tehnikuma un Saldus vidusskolas pārstāvji

Informācijas tehnoloģiju olimpiādē, kuru rīkoja Ekonomikas un kultūras augstskola (EKA) sadarbībā ar Alberta koledžu (AK) un Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociāciju (LATA), pirmās vietas ieguvuši pārstāvji no Jelgavas Tehnikuma un Saldus vidusskolas.

Pirmo vietu un „Open Mind 2018/2019” īpašo balvu, kā arī budžeta vieta studijām EKA vai AK ieguvis Zijads Ali Rudzinskis no Jelgavas Tehnikuma (skolotājs Kaspars Ļubinskis). Otro vietu olimpiādē izcīnījis Didzis Emīls (skolotājs Gints Valdmanis), bet trešo vietu ieguvis vēl viens Jelgavas Tehnikuma pārstāvis – Ņikita Peškovs (skolotājs Kaspars Ļubinskis). Otrās vietas ieguvējam ir iespēja izmantot 50% studiju maksas atlaidi pirmajam gadam Ekonomikas un kultūras augstskolā vai Alberta koledžā, savukārt trešās vietas ieguvējam ir tāda pati atlaide 25% apmērā.

Informācijas tehnoloģiju olimpiādi vidusskolēniem, tehnikumu un arodvidusskolu audzēkņiem “Open Mind” Ekonomikas un kultūras augstskola sadarbībā ar Alberta koledža un Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociāciju rīko jau ceturto gadu.

Plašāka informācija: https://lata.org.lv/vislatvijas-it-olimpiade-open-mind-2018-2019-uzvar-jelgavas-tehnikuma-un-saldus-vidusskolas-parstavji/

 

Pasaulē

Aicina pieteikties konkursā par atvērtā pirmkoda programmatūras izstrādi un kopīgu programmatūras izmantošanu

Eiropas Komisija aicina pieteikties Sharing and Reuse konkursā. Pieteikumi jāiesniedz līdz 2019. gada 28. februārim.
Konkursa balvas ir 15 000 eiro pirmajai vietai un 10 000 eiro otrās vietas ieguvējam katrā no šīm četrām kategorijām:

• Inovatīvākā atvērtā pirmkoda programmatūra.

• Atvērtā pirmkoda programmatūra ar vislielāko ietekmi uz iedzīvotājiem vai uzņēmumiem.

• Inovatīvākie kopīgi izmantotie IT pakalpojumi.

• Kopīgie izmantoti IT pakalpojumi, kuriem ir vislielākā ietekme uz iedzīvotājiem vai uzņēmumiem.

Plašāka informācija par pieteikšanās procesu: https://joinup.ec.europa.eu/collection/sharing-and-reuse-it-solutions/about-sr-awards-2019

 

---

LATA SOCIĀLAJOS TĪKLOS

 

Facebook  twitterlinkedin