Galvene

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas e-ziņas
2018. gada decembris

LATA e-ziņas ir ikmēneša jaunumi:

• par aktualitātēm Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijā;

• IKT un atvērto tehnoloģiju jomā Latvijā un pasaulē.

Regulārai LATA e-ziņu saņemšanai var pieteikties LATA mājas lapā www.lata.org.lv

LATA jaunumi

Aicinām pieteikties LATA gada balvai 2018

Lai izceltu un godinātu Latvijas privātā un publiskā sektora, akadēmiskās vides pārstāvju un privātpersonu ieguldījumu atvērtu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā, popularizēšanā, LATA izsludina konkursu “Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas balva 2018”.

Kandidāti atbilstoši nolikumam (ODT formāts, PDF formāts) tiks vērtēti un balvas pasniegtas trīs kategorijās:

• publiskajam sektoram – Atvērtākā iestāde;

• privātajam sektoram – Izcilākais tehnoloģiju risinājums biznesā;

• fiziskai personai – Būtiskākais ieguldījums atvērto tehnoloģiju popularizēšanā.

Balvai var pieteikties juridiska vai fiziska persona līdz 2019. gada 22. janvārim, aizpildot un nosūtot balvas pieteikuma anketu uz e-pastu lata@lata.org.lv.

Plašāka informācija: https://lata.org.lv/aicinam-pieteikties-lata-gada-balvai-2018/

 

Atvērta reģistrācija LATA konferencei

2019. gada 31. janvārī notiks Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas konference "Atvērta sadarbība inovācijām". Konferences galvenā tēma ir sadarbība inovācijām – kā valstij un privātajam sektoram veicināt uz atvērtām tehnoloģijām un atvērtiem datiem balstītu inovāciju radīšanu. Konferences prezentācijās tiks apskatītas sadarbības iespējas, ieguvumi un izaicinājumi, ar kādiem saskaras viedās pilsētas, valsts pārvalde, uzņēmēji un atvērto datu kopiena, radot novatoriskus risinājumus no atvērtajiem datiem un atvērtām tehnoloģijām.

Konferenci atbalsta Tieto Latvia, Oracle, LVRTC, Wunder Latvia, eazyBI.

Reģistrācija konferencei pieejama šeit: https://bit.ly/2GqSVXV

Plašāka informācija par konferenci un programma: https://lata.org.lv/konference2019/

 

Aicinām studentus pieteikties LATA akadēmiskā atbalsta programmā

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) aicina studentus pieteikties akadēmiskā atbalsta programmā. Programmā aicinām piedalīties Latvijas augstskolu studentus, kuri izstrādā bakalaura vai maģistra darbu IT jomā 2018./2019. akadēmiskajā gadā.

Programmas mērķis ir veicināt Latvijas augstskolu un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) uzņēmumu ciešāku sadarbību. Programma paredz, ka studentiem ir iespēja veikt zinātniskus pētījumus jomās, kas ir aktuālas IKT uzņēmumiem un LATA, savienojot studentu zinātniski pētniecisko darbību ar IKT uzņēmumu praktiskām vajadzībām.

LATA akadēmisko programmu atbalsta LATA biedri: SIA “Autentica”, SIA “Wunder Latvia”, SIA “Odo”, SIA “Allegro IT”, AS “Latvijas valsts meži”, Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme”, SIA “Lattelecom” un Oracle. Lai pieteiktos atbalstam, bakalaura vai maģistra darbam ir jāatbilst kādai no LATA biedru piedāvātām tēmām vai kādai citai studenta brīvi izvēlētai tēmai, kas ir saistīta ar atvērtajām tehnoloģijām. Bakalaura vai maģistra darbs nevar būt pretrunā ar LATA darbības pamatnostādnēm: tehnoloģiju atvērtība, sadarbspēja, atkārtota lietojamība un atvērti industrijas standarti, tehnoloģiju kvalitāte, efektivitāte un drošība.

Plašāka informācija par atbalsta programmu: http://lata.org.lv/studenti2019/

 

LATA pārstāvji uzstājas  informatīvajos semināros par atvērtajiem datiem

Lai veicinātu datu atvēršanu, Vides aizsardzības un reģionālā attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji organizē informatīvus semināru visām ministrijām. Semināru mērķis ir skaidrot, kāpēc  valsts pārvaldes rīcībā esošos datus ir svarīgi nodot sabiedrībai, un kādu ieguvumu tie var sniegt valsts tautsaimniecībai.  Seminārā dalībniekus  informē par šādiem jautājumiem:

• Kas ir atvērtie dati?

• Kāpēc vajadzīgs atvērt valsts pārvaldes datus?

• Kā atvērtie dati var palīdzēt sabiedrības un valsts attīstībai?

• Kāds ir atvērto datu potenciāls?

• Atvērto datu pielietojuma piemēri.

Līdz šim semināri notikuši Latbklājības ministrijas, Kultūras ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Veselības ministrijas, Satiksmes ministrijas un šo ministriju pakļautības iestāžu darbiniekiem.

LATA pārstāvji semināru dalībniekus iepazīstina ar Latvijas atvērto datu lietojumu piemēriem, stāstot par Atvērto datu hakatonu, kas notika š.g. 28., 29. septembrī.

 

Latvijā

Piesakies Future of Mobility hakatonam ar Latvijas un Nīderlandes profesionāļiem Rīgā

Nīderlandes Karalistes vēstniecība Latvijā kopā ar Latvijas Mobilo Telefonu un Garage48 rīko 48 stundu garu hakatonu Get Connected! Smart Mobility and Sustainable Logistics nākamajā gadā no 19. līdz 21. februārim.

Pasākuma mērķis ir stiprināt sadarbības saites starp Latviju un Nīderlandi, piedāvājot jaunas iespējas inovācijām un uzrunājot jaunuzņēmumus transporta, loģistikas un mobilitātes sektoros. Gan dalībnieki, gan mentori būs no Latvijas un Nīderlandes. Arī pieejamās datu bāzes būs pieejamas no abām valstīm. Piedalīties tiek aicināti nozaru profesionāļi (mobilitāte, loģistika, datu zinātne, dizains), kā arī jaunie inovatori. Hakatons norisināsies paralēli lielākajam reģiona tech industrijas notikumam TechChill un uzvarētāji tiks apbalvoti uz Techchill skatuves.

Pasākums tiek rīkots kā sekojums Nīderlandes karaļa VM Willem-Alexander valsts vizītei šā gada jūnijā Latvijā.

Sazināšanās par sadarbību: indra.freiberga@minbuza.nl
Pieteikšanās pasākumam: https://www.eventbrite.com/e/garage48-future-of-mobility-tickets-53135503722
Seko Facebook: https://www.facebook.com/events/309420533243833/

 

LU studenti izcīna bronzas medaļas ACM pusfinālā un ceļazīmi uz finālu

Latvijas Universitātes studentu komanda - Pēteris Pakalns (DF), Vladislavs Kļevickis (DF) un Ingus Jānis Pretkalniņš (FMOF)  2. decembrī, Sanktpēterburgā notikušajā ACM pasaules studentu komandu programmēšanas sacensību pusfinālā (Ziemeļeirāzijas finālā) ieguva bronzas medaļu un ceļazīmi uz fināla sacensībām, kuras 2019. gada aprīlī notiks Porto pilsētā Portugālē.

Pasaules studentu komandu programmēšanas sacensību pusfināls (Ziemeļeirāzijas fināls) paralēli norisinājās Sanktpēterburgā, Barnaulā, Tbilisi un Almati. LU komandas sacensībām gatavo treneri - profesors Guntis Arnicāns un pētnieks Jevgēnijs Vihrovs.

Plašāka informācija: https://www.df.lu.lv/zinas/t/46006/

 

DF absolventu un studentu komanda Eiropas lielākajā hakatonā "Junction" iegūst 2.vietu

Š.g. novembrī  Helsinkos, Somijā, norosinājās Eiropas lielākais hakatons "Junction", kurā piedalījās vairāk nekā 1500 dalībnieku, tostarp arī Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes absolventu un studentu komanda – Austris Cīrulnieks, Mārcis Nīmants, Elvijs Viļķels, Aigars Cibuļskis un Dāvis Mednis. 300 komandu konkurencē komanda uzvarēja Intel izaicinājumā "Innovative applications with Bluetooth mesh" un kā labākā lietu interneta virziena komanda (IoT track) iekļuva finālā, kur starp 11 labākajām komandām ieguva 2. vietu.

Hakatonā komanda īstenoja sarežģītu ideju – veidoja Bluetooth mesh tīklu, kurā pacientiem piestiprina ierīces, ar kuru palīdzību var veikt pacientu kārtošanu pēc veselības stāvokļa (triage). Šādas sistēmas izmanto medpunktos pēc dabas katastrofām, kad jānosaka pacientu stāvoklis, jo ārstu ir daudz mazāk nekā pacietu. Šobrīd šis process notiek manuāli, un to dara ārsti. Komandas piedāvātajā risinājumā piestiprina ierīces (to var darīt jebkurš) un nosaka šo stāvokli automātiski pēc pulsa, asinsspiediena, skābekļa līmeņa asinīs un citiem rādītājiem. Papildus vēl tiek veikta pacientu monitorēšana, lai, ja tiem ārkārtas gadījumā paliek ļoti slikti, ārstiem par to tiktu paziņots. Ierīces ar ekrāniem ir arī ārstiem un komunikācija starp šīm ierīcēm notiek ar Bluetooth mesh palīdzību.

Konsultācijas biznesa nepārtrauktības un datu drošības ISO sertifikācijai

DEAC papildinājis profesionālo IT konsultāciju klāstu ar ekspertu padomiem ISO sertifikācijas ieviešanas jomā. Ilggadēja pieredze datu centru un biznesa sertifikācijā un procedūru ieviešanā ļauj sniegt nepieciešamo atbalstu uzņēmumiem. Veicam pilnvērtīgu auditu, nosakot atbilstību ISO 27001 un ISO 22301 standartiem, palīdzam ar dokumentāciju un ekspertīzi biznesa nepārtrauktībā un informācijas drošībā.

Piesakieties: https://goo.gl/rSBiyD

Pasaulē

Vācija veicina digitālo mācīšanu un mācīšanos, izmantojot atvērtā koda portālu

Vācija plāno modernizēt apmācību, uzsverot, ka digitālās pārmaiņas izglītības nozarē ir vajadzīgas, lai sagatavotu valstī nākamās paaudzes digitālo sabiedrību. Izglītības un pētniecības ministrija finansē Schul Cloud (Skolas Mākonis) izveidi, kas ir pieejams kā atvērtā pirmkoda programmatūra.

Schul Cloud  mācību infrastruktūru izstrādā Hasso Plattner Institut. Programmatūra ir pieejama vietnē GitHub un publicēta, izmantojot Affero  publisko licenci.

Schul Cloud izmēģina  316  skolas, kas padziļināti māca matemātiku, datorzinātni un tehnoloģijas. Šajās skolās ir aptuveni 336 000 skolēnu un 27 000 skolotāju.

Plašāka informācija: https://joinup.ec.europa.eu/news/digital-transformation-0

 

---

LATA SOCIĀLAJOS TĪKLOS

 

Facebook  twitterlinkedin