Galvene

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas e-ziņas
2018. gada maijs

LATA e-ziņas ir ikmēneša jaunumi:

• par aktualitātēm Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijā;

• IKT un atvērto tehnoloģiju jomā Latvijā un pasaulē.

Regulārai LATA e-ziņu saņemšanai var pieteikties LATA mājas lapā www.lata.org.lv

---

LATA jaunumi

Notiks Latvijas atvērto datu hakatons

LATA sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Datu skolu š. g. 28. -  29. septembrī organizēs 24 stundu atvērto datu hakatonu.

Hakatona mērķis ir radīt inovatīvas tīmekļa vai mobilās lietotnes, izmantojot vismaz vienu (vai vairākas) datu kopas no:
    • Latvijas atvērto datu portāla: https://data.gov.lv
    • Eiropas Savienības atvērto datu portāla: https://data.europa.eu/euodp/data/
    • Eiropas datu portāla: https://www.europeandataportal.eu/

Hakatonā var piedalīties ikviens, ieskaitot programmētājus, grafikas un saskarnes dizainerus, statistiķus un matemātiķus, datu zinātniekus un datu analītiķus, datu žurnālistus, datu kopienas aktīvistus, IT projektu vadītājus, GIS ekspertus, UX/UI ekspertus, vizualizācijas ekspertus, zinātniekus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus, valsts ierēdņus, bibliotekārus, cilvēkus ar idejām utt. Laipni gaidīti būs gan studenti, gan pieredzējuši profesionāļi! Dalība bez maksas.

Rezervējiet laiku un sekojiet līdzi turpmākai informācijai LATA mājas lapā: https://lata.org.lv!

 

 LATA biedriem pievienojas SIA "Zatoshi"

2018. gada 15. maijā LATA valde izskatīja SIA "Zatoshi" iesniegumu un nolēma uzņemt  SIA "Zatoshi" asociācijā.

SIA "Zatoshi" ir finanšu tehnoloģiju birojs, kas piedāvā IT risinājumus kriptovalūtu jomā – maksājumu apstrādē, mining infrastruktūras projektēšanē, blokķēdes analīzē. Zatoshi padziļināti darbojas zinātniski pētnieciskā jomā, kā arī piedāvā mācību seminārus un konsultācijas gan uzņēmumiem, gan privātpersonām.

LATA apvieno 26 biedrus – juridiskas personas un  68 asociētos biedrus – fiziskas personas. Ja Jūs vai Jūsu organizācija atbalsta LATA mērķus un idejas, aicinām pievienoties LATA! Lai kļūtu par LATA biedru,  nepieciešams aizpildīt un nosūtīt lata@lata.org.lv iesniegumu.  Plašāka informācija: https://lata.org.lv/ka-pievienoties

Latvijā

SIA „Allegro IT”: Atvērtā pirmkoda sistēmas „Odoo” platforma - CRM un ERP sistēmu ieviešanai, uzturēšanai  un apkalpošanai

2018. gada janvārī Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijai pievienojās SIA „Allegro IT”. Uzņēmums piedāvā saviem klientiem biznesa vadības risinājumus, izmantojot atvērtā pirmkoda programmatūru.

SIA „Allegro IT” veic CRM un ERP sistēmu ieviešanu, uzturēšanu un apkalpošanu, izmantojot atvērtā pirmkoda sistēmas „Odoo” platformu.

„Allegro” biznesa vadības risinājumos var izmantot gan „Odoo” standarta funkcionalitāti, gan arī veikt pielāgojumus un izstrādāt individuālus moduļus, kas darbosies vienotā sistēmā ar citām sistēmas sastāvdaļām.

„Odoo” platformas risinājumus var izvietot uz pasūtītāja serveriem birojā, datu centrā vai „mākonī”, kā arī izmantot „Allegro IT” mājas lapā piedāvātos sistēmu izvietošanas pakalpojumus.

Plašāka informācija: https://allegro.lv.

6. jūnijā iespēja tikties ar Google izstrādātāju komandu

Š. g. 6. jūnijā Ķīpsalā notiks “Google Developers Community Roadshow 2018” un pie Rīgas tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes ēkas no 12:00 līdz 16:00 viesosies Google
autobuss. Plkst. 12.45 sāksies semināri par mašīnmācīšanos, tie notiks Āzenes ielā 12 – 120. Semināru tēmas: “Introduction to Machine Learning with Tensorflow” un “Practical Machine Learning with TensorFlow”.

Pasākumā piedalīties ir aicināts ikviens, kam  interesē Google tehnoloģiju jaunumi un kā uzņēmums atbalsta izstrādātāju kopienu.

Pasākuma programma un reģistrācija šeit: https://events.withgoogle.com/community-roadshow-2018/.

 

DEAC: Kādas ir lielākās bailes, migrējot datus?

 

Pieredzes un zināšanu trūkums ir galvenie faktori, kas vēl joprojām izraisa lielākās galvas sāpes uzņēmumiem datu migrēšanas procesā.

Vai man ir jāuztraucas par datu zudumiem? Cik ilga būs dīkstāve? Vai jaunā IT vide ir saderīga ar esošo? Tie ir tikai daži no jautājumiem, kas satrauc uzņēmējus. Lai datu migrācija noritētu gludi - uzticieties IT ekspertiem!

Plašāk par 7 svarīgākajiem datu migrācijas aspektiem, lasiet DEAC blogā: https://goo.gl/kviBTh

Pasaulē

Aicinām piedalīties Eiropas Savienības atvērto datu hakatonā!

ES  atvērto datu hakatons ir konkurss, kura mērķis ir veicināt atvērto datu izmantošanu un parādīt atvērto datu potenciālu, sasaistot Eiropas Savienības datus ar atsevišķu valstu datiem.

Dalībniekiem konkursā ir jāizstrādā lietotnes, izmantojot atvērto datu kopas. Noteikumi paredz izmantot  vismaz vienu datu kopumu, ko sagatavojušas ES iestādes vai aģentūras, kas pieejams ES Atvērto datu portālā. Konkurss norisinās vairākās kārtās. Projektu idejas jāpiesaka līdz 15. jūlijam. Konkursa dalībniekiem plānoti tiešsaistes semināri, pirmais notiks 01.06.2018. Konkursa uzvarētājiem paredzētas balvas no 1000-5000 eiro.

Plašāka informācija: https://publications.europa.eu/en/web/eudatathon

 

 

Iespēja apgūt atvērtā pirmkoda tīkla tehnoloģijas

Linux Fonds (The Linux Foundation) ir izsludinājis pieteikšanos bezmaksas kursā par atvērtā pirmkoda tīkla tehnoloģijām Introduction to Open Source Networking Technologies.

Linux fonda 2017. gada pētījumā par atvērtā pirmkoda darba sludinājumiem ir noskaidrots, ka gandrīz 50% gadījumu tiek meklēti eksperti ar zināšanām tīkla tehnoloģijās. Vairāk kā 55% no aptaujātajiem personāla atlases speciālistiem norādījuši, kā būtisks priekšnoteikums darbinieka izvēlē ir formāls apliecinājums - sertifikāts par darbinieka prasmēm.

Plašāka informācija: https://www.linuxfoundation.org/press-release/the-linux-foundation-announces-free-introduction-to-open-source-networking-technologies-course/