Aicinājums pieteikties Atvērto datu dienai veltītam hakatonam Rīgā

Žurnālisti, programmētāji, datu analītiķi, aktīvisti un ikviens datu entuziasts aicināts līdz 1.martam pieteikties Atvērto datu hakatonam, kas notiks 4. martā plkst. 9:00 Rīgā.

Šogad starptautiskā datu diena ir veltīta atvērtās zinātnes datiem, sabiedriskās naudas plūsmas analizēšanai, atvērtajiem vides datiem, kā arī atvērtajiem datiem par cilvēktiesību tēmām.

Žurnālisti un nevalstiskās organizācijas tiek aicinātas piedalīties hakatonā ar savām idejām un ekspertīzi, savukārt programmētāji un analītiķi – sniegt savas zināšanas un prasmes, lai atklātu publiskajos datos ieslēptas zināšanas kādā no hakatona tēmām.

Datu hakatons ir komandas darbs 8h garumā. Pēc ideju autoru projektu piedāvājumu prezentācijām, ikviens dalībnieks var pievienoties idejai, kuru kopīgi pilnveidot un realizēt ar datu palīdzību.

Hakatona grupu darba rezultāti var būt gan vizualizācija, datu analīzes rezultātā iegūta ziņa vai interaktīva tiešsaistes lietotne, kas uz Latvijas publiskajiem datiem ļauj paraudzīties no jauna skatu punkta.

Projektu ideju autoriem tā ir iespēja uzrunāt plašāku sabiedrības loku ar datos balstītiem argumentiem, pārbaudīt hipotēzes un radīt materiālu, kas var vēlāk tikt izmantots savos projektos, piemēram, publikācijās vai uzrunājot politikas veidotājus ar datos balstītiem argumentiem. Savukārt datu entuziastiem kā programmētājiem un pētniekiem tā ir iespēja strādāt ar sabiedrībā aktuālām projektu idejām un izmēģināt jaunas metodes to apstrādē un vizualizācijā.

! Īpaši šogad aicināti piedalīties biedrību pārstāvji un aktīvisti ar savām projektu idejām

PIETEIKUMA ANKETA: http://ej.uz/datuhakatons2017

Hakatonā var piedalīties arī ar dalībnieku ievāktiem datiem.

Šis ir jau trešais Datu skolas organizētais hakatons. Pirmais hakatons notika pirms gada. Tā rezultātā nedēļas laikrakstā “Sestdiena” publicētais stāsts iedziļinājās 12. Saeimas deputātu balsojumos, parādot, cik vienoti vai nošķirti savos balsojumos ir koalīcijas un opozīcijas deputāti. Savukārt laikraksta “Ir” žurnāliste, pateicoties hakatona laikā tapušam risinājumam, no Valsts ieņēmumu dienesta Valsts amatpersonu deklarāciju datu bāzes izguva datus par policistu ienākumiem, kas atklājaBagātos policistus”. Sīkāk ar pirmā datu hakatona rezultātiem var iepazīties šeit, savukārt te pieejams pārskats par otrā datu hakatona rezultātiem.

Tāpat iedvesmai var aplūkot Velodatu projektu, kurš norisinājās 2016. gada maijā, lai atklātu velosipēdistu izmantotos ceļus Rīgā.

Datu skolas misija ir būt par platformu, kas nodrošina apmācības un veido pierādījumos balstītus datu stāstus, tādējādi risinot sabiedrībai aktuālus jautājumus. Tā ir daļa no starptautiska tīkla, kas radīts datu lasītpramses veicināšanai, un aktīvu darbību Latvijā uzsāka 2016. gadā.

Latvijā publiskoto datu piemēri

Rīki

Izgūšanas

Attīrīšanas

Analīzes

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *