Aicinājums pieteikties datu žurnālistikas hakatonam

School of Data Latvia sadarbībā ar Open Data Latvia un Re:Baltica  aicina pieteikties Atvērto datu dienai veltītam Datu žurnālistikas hakatonam, kas norisināsies š.g. 5. martā, Rīgā! Šogad tas vērsts uz datos balstītu stāstu atklāšanu. Ja esi žurnālists vai programmētājs, līdz 23. februārim piesaki savu dalību un vienas dienas laikā iegūsti jaunas prasmes un zināšanas, komandās strādājot pie nozīmīgu datos balstītu stāstu atklāšanas.

Hakatona rezultāts var būt gan datu analīzes rezultātā iegūta ziņa, vizualizācija vai interaktīva tiešsaistes aplikācija, kas uz Latvijas publiskajiem datiem ļauj paraudzīties no jauna skatu punkta. Līdzīgi līdz šim īstenoti projekti ir interaktīva karte par Latvijas pašvaldību sociālās palīdzības pabalstiem, kā arī interaktīvas kartes par to, kurās Latvijas pašvaldību skolās saimnieko firmas un kur – pati skola/pašvaldība nodrošina ēdināšanu.

Hakatona laikā būs iespēja strādāt gan ar pašlaik publiski pieejamiem datiem (saraksts pieejams šeit), gan ar datiem, ko dalībnieki ieguvuši paši. Hakatona rīkotāju apkopotie dati ļauj pētīt tādas tēmas kā izglītība, demogrāfija, ekonomika, publiskā pārvalde, Latvijas reģioni un partiju finanses.

Dienas darba rezultātā izstrādātie stāsti var tikt publicēti kādā no haktonu atbalstošajiem medijiem, kā arī prezentēti Latvijas žurnālistu asociācijas gada balvas laikā š.g. 19. martā.

Piedalīšanās hakatonā ir bez maksas un tā dalībnieki nesaņems samaksu par savu darbu tā laikā.

Plašāka informācija: http://www.meetup.com/opendata-latvia/events/228730789/

LATA sociālajos tīklos

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *