Aicinām pieteikties LATA gada balvai 2018

Lai izceltu un godinātu Latvijas privātā un publiskā sektora, akadēmiskās vides pārstāvju un privātpersonu ieguldījumu atvērtu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā, popularizēšanā, LATA izsludina konkursu “Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas balva 2018”.

Zināmi LATA gada balvas 2018 nominanti!

Kandidāti atbilstoši nolikumam (ODT formāts, PDF formāts) tiks vērtēti un balvas pasniegtas trīs kategorijās:

 • publiskajam sektoram – Atvērtākā iestāde;
 • privātajam sektoram – Izcilākais tehnoloģiju risinājums biznesā;
 • fiziskai personai – Būtiskākais ieguldījums atvērto tehnoloģiju popularizēšanā.

Atvērtākā iestāde:

Šajā kategorijā aicinātas pieteikties valsts vai pašvaldības iestādes, tajā skaitā izglītības iestādes, kas savā ikdienas darbībā izmanto atvērtas tehnoloģijas, tajā skaitā atvērtā pirmkoda programmatūru vai arī iestādes, kas kļuvušas pieejamākas sabiedrībai, ieviešot uz atvērtām tehnoloģijām balstītus risinājumus, piemēram, e-pakalpojumus vai atvērušas, tas ir, padarījušas publiski pieejamus noteikta veida datus. Šajā kategorijā aicinātas pieteikties arī tās iestādes, kas ar savu darbību ir veicinājušas atvērtības ideju popularizēšanu sabiedrībā.

Izcilākais tehnoloģiju risinājums biznesā:

Šajā kategorijā ir aicināti pieteikties uzņēmumi, kuri ir radījuši oriģinālus risinājumus un produktus vai lokalizējuši risinājumus, kur izmantotas atvērtas tehnoloģijas, tajā skaitā atvērti standarti, atvērtais pirmkods vai atvērtie dati.

Būtiskākais ieguldījums atvērto tehnoloģiju popularizēšanā:

Šajā kategorijā var pieteikties ikviens, kurš ieviesis, latviskojis atvērtā pirmkoda risinājumus, gatavojis mācību materiālus, izglītojis sabiedrību par atvērtiem standartiem, atvērto pirmkodu, atvērtiem datiem, organizējis pasākumus vai savādāk popularizējis atvērtās tehnoloģijas. Šīs kategorijas balva tiek piešķirta fiziskai personai (nevis juridiskai).

 

Balvai var pieteikties juridiska vai fiziska persona līdz 2019. gada 22. janvārim, aizpildot un nosūtot balvas pieteikuma anketu uz e-pastu lata@lata.org.lv. Pretendentu balvai var pieteikt arī cita juridiska vai fiziska persona, aizpildot par pretendentu pieteikuma anketu.

Uzvarētājus noteiks LATA valde. Visi pieteikumi tiks vērtēti, ņemot vērā to atbilstību LATA mērķiem:

 • veicināt sadarbību starp tehnoloģiju piegādātājiem un patērētājiem, t.sk. valsts un pašvaldību, kā arī izglītības un zinātnes iestādēm, balstoties uz šādam pamatnostādnēm:- tehnoloģiju atvērtība, sadarbspēja, atkārtota lietojamība un atvērti industrijas standarti;
  – tehnoloģiju kvalitāte, efektivitāte un drošība;
  – brīva un godīga konkurence tehnoloģiju izstrādes un piegādes jomā.
 • panākt Latvijas sabiedrības labvēlību pret atvērtām tehnoloģijām, t.i. tādiem IKT risinājumiem, kas balstīti uz atvērtiem standartiem, izmantojot atvērtu vai slēgtu pirmkodu.

Uzvarētāji tiks apbalvoti 2019. gada 31. janvārī LATA ikgadējā konferencē.

2018. gada balvas konkursa nolikums ODT formātā, PDF formātā. Pieteikuma anketa.

 

Papildu informācija: m.t. 29215073 vai lata@lata.org.lv

 

 

LATA Gada balva 2017:

 • LATA Gada balvas par 2017. gada veikumu kā atvērtākā iestāde saņēma Latvijas valsts meži (LVM) – par atvērtu un pieejamu ģeotelpisko datu un servisu nodrošināšanu, publicējot brīvpieejas ģeotelpiskos datus, servisus, kā arī dažādus brīvpieejas rīkus un atvērta koda automatizācijas un skriptēšanas platformu. Publicētie brīvpieejas ģeotelpiskie dati un servisi ietver zemes virsmas modeli, veģetācijas virsmas modeli, ortofoto infrasarkanajā spektrā, vairāku meža apsaimniekotāju nogabalus u.c. datus.
 • Nominācijā “Izcilākais tehnoloģiju risinājums biznesā” balvu saņēma Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts (LUMII) – par projektā “Automatizēta vizuālo materiālu atpazīšanas un anotēšanas sistēma LETA arhīva vajadzībām” izstrādāto tehnoloģiju, kas liela apjoma attēlu kopā atrod konkrētas cilvēku sejas un firmu logotipus. Risinājums darbojas uz atvērtām tehnoloģijām un tas ir integrējams citos risinājumos kā papildus meklēšanas vai autorizācijas dzinējs.
 • Balvu par ieguldījumu atvērto tehnoloģiju popularizēšanā ieguva Rihards Olups – par daudzgadīgu un aktīvu darbību OpenStreetMap attīstībā, organizējot kartēšanas pasākumus, Latvijas kartētāju tikšanās, un aktīvi iesaistoties ģeotelpisko datu atvēršanas veicināšanā Latvijā.
 • Vairāk informācijas par 2017. gada balvu pasniegšanas ceremoniju: https://lata.org.lv/lata-konference-gada-balvas-iegust-latvijas-valsts-mezi-latvijas-universitate-un-rihards-olups/
  LATA Gada balva 2016:
 • LATA Gada balvas par 2016. gada veikumu kā atvērtākā iestāde saņēma Latvijas Nacionālais arhīvs – par Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva izveidoto interneta vietni www.redzidzirdilatviju.lv, kurā piedāvā ikvienam interesentam meklēt informāciju par arhīvā uzkrātajiem kinodokumentiem un videodokumentiem, kā arī skatīties vietnē publicētos video. Projekta realizācijai izmantotas atvērtas tehnoloģijas: darbinieku un lasītavas vides izstrādātas uz atvērtā pirmkoda satura vadības platformas Drupal (PHP/PostgreSQL), vietne www.redzidzirdilatviju.lv izstrādāta, izmantojot Angular JS un citas atvērtā koda tehnoloģijas, risinājuma komponentes izvietotas uz virtuāliem Linux serveriem.
 • Nominācijā “Izcilākais tehnoloģiju risinājums biznesā” balvu saņēma SIA “Intelligent way” – par izstrādāto CEnOS (Connecting Engineering Open Source) integrēšanas platformu, kas apvieno dažādas inženiermodelēšanas (CAD/CAE) atvērtā pirmkoda programmatūras.
 • Balvu par ieguldījumu atvērto tehnoloģiju popularizēšanā ieguva Ernests Gabrāns – par atvērtā pirmkoda tehnoloģijas Drupal popularizēšanu, Drupal kopienas izveidi Latvijā, aktīvu darbību Drupal kopienā, iniciējot un organizējot pasākumus ne tikai vietējā, bet arī starpvalstu līmenī, kā arī par sniegto atbalstu IKT studentiem, sniedzot lekcijas, nodrošinot prakses vietas un stipendijas.
 • Vairāk informācijas par 2016. gada balvu pasniegšanas ceremoniju: https://lata.org.lv/pasniegta-lata-balva-par-ieguldijumu-atverto-tehnologiju-izmantosana-latvijas-nacionalais-arhivs-sanem-balvu-par-atvertako-iestadi/
  LATA Gada balva 2015:
 • LATA Gada balvas par 2015. gada veikumu kā atvērtākā iestāde saņēma Rīgas dome par pilotprojektu, kas ietver atvērto datu vietnes opendata.riga.lv izveidi un atvērto datu kopu publicēšanu, tajā skaitā tiešsaistes režīmā.
 • Nominācijā “Atvērto tehnoloģiju risinājums biznesā” balvu saņēma SIA “Alberta koledža” par atvērtiem risinājumiem izglītības procesā. Alberta koledža izmanto atvērtā pirmkoda programmatūru mācību videi Moodle, lietojot atvērtos risinājumus nodrošina mācībspēku un studentu komunikāciju reālajā laikā, kā arī veicina informācijas apmaiņu un mobilitāti.
 • Balvu par ieguldījumu atvērto tehnoloģiju popularizēšanā ieguva Toms Ceļmillers par atvērto datu jautājumu aktualizēšanu publiskajā pārvaldē.
 • Vairāk informācijas par 2015. gada balvu pasniegšanas ceremoniju: https://lata.org.lv/pasniegtas-latvijas-atverto-tehnologiju-asociacijas-gada-balvas/

 

LATA Gada balva 2014:

 • Kā atvērtākā valsts iestāde apbalvojumu saņēma Uzņēmumu reģistrs par publiskā sektora datu atvēršanu sabiedrībai, piedāvājot pamata informāciju par reģistrētajiem subjektiem lejupielādēt jebkuram interesentam bez maksas mašīnlasāmā formātā.
 • Kā izcilāko atvērto tehnoloģiju risinājumu biznesā apbalvoja SIA “Mērniecības Datu Centrs” un SIA “ĢeoDATI” apvienību par datu pieejamības veicināšanu portālā Topografija.lv, kas ir interaktīvs tīmekļa kartes un ģeogrāfisko informācijas sistēmu risinājums mērniekiem, pašvaldību darbiniekiem un citiem interesentiem.
 • Par būtiskāko ieguldījumu atvērto tehnoloģiju popularizēšanā godināja Rūdolfu Mazuru par informācijas tehnoloģiju nozares produktu lokalizēšanu latviešu valodā, lai tie būtu saprotamāki un pieejami plašākai sabiedrības daļai.
 • Vairāk informācijas par 2014. gada balvu pasniegšanas ceremoniju: https://lata.org.lv/lata-apbalvo-par-ieguldijumu-atvertajas-tehnologijas/

LATA Gada balva 2013:

 • Nominācija “Atvērtākā iestāde” balva Valmieras pilsētas pašvaldībai.
 • Nominācija “Izcilākais atvērto tehnoloģiju risinājums biznesā” balva SIA “Zabbix”.
 • Nominācija “Fiziskas personas ieguldījums atvērto tehnoloģiju popularizēšanā” balva Pēterim Krišjānim.
 • Vairāk informācijas par 2013. gada balvu pasniegšanas ceremoniju: https://lata.org.lv/lata-balvu-pasniegsanas-ceremonija/

 

 

LATA sociālajos tīklos

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *