Apbalvos par panākumiem atvērtu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošanā

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) aicina izvirzīt pretendentus vai pieteikties pašiem „LATA balvai 2013”, ko trīs dažādās kategorijās pasniegs par ieguldījumu atvērtu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā un popularizēšanā.

LATA sagaida kandidātu pieteikumus trīs kategorijās:

  • Atvērtākā iestāde publiskajā sektorā,
  • Izcilākais atvērto tehnoloģiju risinājums biznesā privātajā sektorā,
  • Fiziskas personas būtiskākais ieguldījums atvērto tehnoloģiju popularizēšanā

Šis ir bijis valstiski nozīmīgs gads informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares attīstībā kopumā. Ir strādāts pie tā, lai veidotu pamatus centralizētai valsts pārvaldei, veicinātu atvērtu datu lietojumu, drošību un inovācijas IKT nozarē. LATA uzskata, ka IKT attīstības panākumu atslēga ir atvērti standarti, brīva konkurence un efektivitāte, ko nodrošina atvērtas tehnoloģijas.

Lai izceltu veiksmīgākos atvērto tehnoloģiju izmantošanas piemērus un panākumus, LATA nolēmusi pirmo reizi pasniegt balvas, veidojot to par ikgadēju tradīciju. Asociācija izsaka pateicību visiem, kas devuši savu ieguldījumu, un aicina būt aktīviem pieteikumu iesniedzējiem, balvai izvirzot gan sevi, gan arī citus.

Lai pieteiktos, jāaizpilda konkursa nolikumam (ODT formāts, PDF formāts) pievienotā pieteikuma anketa un jānosūta uz e-pastu  lata@lata.org.lv. Balvas ieguvējus noteiks LATA valde, un kritēriji ir pretendenta darbība atbilstoši LATA mērķiem, kas ir sadarbības veicināšana starp tehnoloģiju piegādātājiem un patērētājiem, kā arī izglītības un zinātnes iestādēm; ieguldījums tehnoloģiju atvērtībā, atkārtotā lietojamībā, atvērtos industrijas standartos, tehnoloģiju kvalitātē, efektivitātē un drošībā; devums brīvas un godīgas konkurences tehnoloģiju izstrādes un piegādes jomā, kā arī spēja panākt Latvijas sabiedrības labvēlību pret atvērtām tehnoloģijām, t.i. tādiem IKT risinājumiem, kas balstīti uz atvērtiem standartiem, izmantojot atvērtu vai slēgtu pirmkodu. Uzvarētājus apbalvos LATA konferencē 2014.gada 23.janvārī.

LATA ir asociācija, kas apvieno organizācijas un privātpersonas, tajā skaitā informācijas tehnoloģiju piegādātājus un lietotājus, kuri saskata ekonomiskus ieguvumus sev, savai organizācijai vai sabiedrībai kopumā no atvērtu tehnoloģiju plašākas izmantošanas Latvijā.

Informāciju sagatavoja LATA informācijas koordinatore:
Aija Upleja
LEAD. Korporatīvā komunikācija
aija.upleja@lead.lv

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *