Atvērtais dokumentu formāts (ODF) saziņā ar valsti

2010.gada 29.decembrī ir stājušies spēkā 21.12.2010. MK noteikumi Nr.1163 “Grozījumi Ministru kabineta 2005.gada 28.jūnija noteikumos Nr.473 “Elektronisko dokumentu izstrādāšanas, noformēšanas, glabāšanas un aprites kārtība valsts un pašvaldību iestādēs un kārtība, kādā notiek elektronisko dokumentu aprite starp valsts un pašvaldību iestādēm vai starp šīm iestādēm un fiziskajām un juridiskajām personām””.

Grozījumi nosaka, ka elektroniskos dokumentus, kuri iesniedzami valsts un pašvaldību iestādēm, var izstrādāt un noformēt, izmantojot atvērto dokumentu formātu (ODF) biroja lietotnēm. Tāpat arī noteikumi ietver prasību valsts un pašvaldību iestādēm, sūtot elektroniskos dokumentus, pievienot informāciju par bezmaksas rīkiem, ar ko atvērt elektronisko dokumentu un lasīt tā saturu, ja iestāde nosūta dokumentu formātā, kas atšķiras no iesniedzēja atsūtītā.

28.06.2005. MK noteikumu Nr.473 “Elektronisko dokumentu izstrādāšanas, noformēšanas, glabāšanas un aprites kārtība valsts un pašvaldību iestādēs un kārtība, kādā notiek elektronisko dokumentu aprite starp valsts un pašvaldību iestādēm vai starp šīm iestādēm un fiziskajām un juridiskajām personām” aktuālā redakcija pieejama “Latvijas Vēstneša” tiesību akta vortālā www.likumi.lv.

LATA sociālajos tīklos

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *