Atvērtam pirmkodam augsts eksporta potenciāls

Jau agrāk Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija ir paudusi viedokli, ka atvērtais pirmkods ir iespēja Latvijas tautsaimniecības attīstībai. Šis apskats vēlreiz to apliecina. Atvērtā pirmkoda programmatūras (APP) izmantošana ir pasaules un Eiropas tendence, tā sniedz eksporta iespējas tiem Latvijā radītajiem IKT risinājumiem un pakalpojumiem, kas balstīti uz APP.

Kartē, kura izveidota, pamatojoties uz valstu ziņojumiem, jaunumu apkopojumiem, un Eiropas valstu izpēti, iezīmēts APP apgūšanas un izmantošanas līmenis Eiropas valstīs.

2007. gada pētījumu aprēķini rāda, ka trešā daļa Eiropas un Ziemeļamerikas uzņēmumu 2007. gadā lietoja, izmēģināja vai tuvākā gada laikā plānoja izmēģināt APP. 2008. gada dati liecina, ka 30% Eiropas un Ziemeļamerikas uzņēmumi jau lieto APP, bet vēl 35% uzņēmumu ir ieinteresēti un apsver iespējamību lietot atvērtās tehnoloģijas.

Šajos pētījumos arī secināts, ka bieži atvērtais pirmkods netiek izvirzīts kā pašmērķis, atvērtais pirmkods ir loģisks ceļš uz neatkarību no IT pārdevēja, IT elastību un efektivitāti. Vienlaikus tiek atzīts, ka ar APP var panākt līdzekļu ietaupījumu –  pētījumā 87% aptaujāto atzīst, ka, lietojot APP, ir panāks cerētais līdzekļu ietaupījums, 92% aptaujāto atzīst, ka ir attaisnotas vai pat pārspētas liktās cerības par APP kvalitāti.

One thought on “Atvērtam pirmkodam augsts eksporta potenciāls

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *