Bezmaksas programmatūras lietošanas veicināšana Baltijas valstīs


Baltijas Datoru Akadēmija pašlaik realizē projektu „Bezmaksas programmatūras lietošanas veicināšana Baltijas valstīs” (2010-2012), tas tiek realizēts ar Leonardo da Vinci Mūžizglītības programmas atbalstu.

Projekta mērķis ir paplašināt iedzīvotāju zināšanas par bezmaksas programmatūras risinājumiem kā alternatīvu maksas IT risinājumiem un veicināt iedzīvotāju prasmes izmantot bezmaksas savām un darba vajadzībām, lai nodrošinātu viņu brīvas izvēles iespējas programmatūras lietošanā, samazinātu IT izmantošanas izmaksas un paaugstinātu konkurētspēju darba tirgū.

Projekta ietvaros izstrādāta mācību programma bezmaksas programmatūras apguvei, kas pieskaņota starptautiska ECDL (European Computer Driving Licence) sertifikācijas prasībām.

Galvenās aktivitātes:

  1. Mācību progrogrammas izveide par bezmaksas programmatūru, kas būs pieejama ikvienam ērti lietojamā, interaktīvā bezmaksas e-vidē un kuru varēs izmantot jebkurš interesents vai uzņēmums savām vajadzībām, lai apgūtu bezmaksas programmatūru. E-kurss tiek izstrādāts un to varēs apgūt trīs valodās – latviešu, lietuviešu un igauņu;
  2. ECDL eksāmenu jautājumu izstrāde bezmaksas programmatūras zināšanu apliecināšanai.

Lielākais ieguvums cilvēkiem, izmantojot bezmaksas programmatūru, ir tas, ka viņi iegūst lielākas izvēles iespējas, iespējams izvēlēties dažādas programmas atbilstoši savām vajadzībām – turklāt atklātā pirmkoda programmas parasti bez maksas ir pieejamas internetā. Tas dod iespēju legāli lietot labus produktus, nemaksājot par to izmantošanu augstu samaksu.

Plašākai informācijai par projektu lūdzu sazinieties ar projekta vadītāju: Signe Briķe, 29364681

Šo materiālu sagatavojusi Baltijas Datoru Akadēmija ar Eiropas Savienības atbalstu un tas nepauž oficiālu Eiropas Savienības viedokli.

Projekta partneri:

LATA sociālajos tīklos

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *