Biedri

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijā ir 27 biedri – juridiskas personas un 69 asociētie biedri – fiziskas personas.

      autentica    #digitalmind         DEAC        HansaWorld Latvia         IBM involv Lattelecom BPOLU-logo-anno-1-l lmt

OdoOracleProact Provenna Relative CC rigas satiksme SilvITa squalio       

 
 
 

 

Allegro IT

SIA „Allegro IT”  uzņēmums piedāvā saviem klientiem biznesa vadības risinājumus, izmantojot atvērtā pirmkoda programmatūru.
SIA „Allegro IT” veic CRM un ERP sistēmu ieviešanu, uzturēšanu un apkalpošanu, izmantojot atvērtā pirmkoda sistēmas „Odoo” platformu.
„Allegro” biznesa vadības risinājumos var izmantot gan „Odoo” standarta funkcionalitāti, gan arī veikt pielāgojumus un izstrādāt individuālus moduļus, kas darbosies vienotā sistēmā ar citām sistēmas sastāvdaļām.
„Odoo” platformas risinājumus var izvietot uz Pasūtītāja serveriem birojā, datu centrā vai „mākonī”, kā arī izmantot „Allegro IT” mājas lapā piedāvātos sistēmu izvietošanas pakalpojumus.
Mājaslapa: https://allegro.lv.

Autentica

SIA Autentica ir IT uzņēmums, kas sniedz biznesa un IT stratēģijas izveides, programmatūras izstrādes, risinājumu ieviešanas, lietotāju atbalsta un uzturēšanas pakalpojumus. Mūsu klienti ir vidēji un lieli uzņēmumi Baltijā un Skandināvijā, kā arī Latvijas valsts iestādes. Mums ir zināšanas un pieredze sarežģītu starptautisku IT projektu realizācijā. SIA Autentica tika nodibināta 2014. gadā, apvienojoties trijiem uzņēmumiem – SIA Special Solutions, SIA eBIT un SIA Open ID.
Mēs ticam, ka veiksmīga IT projekta galvenais nosacījums ir strādājoša, lietojama programmatūra, kas sniedz papildus vērtību klienta organizācijai, tādēļ strādājam, izmantojot Lean organizācijas principus un Agile programmatūras izstrādes prakses. Veicot programmatūras izstrādi, izmantojam dažādas tehnoloģijas (Ruby, Java, Microsoft, Oracle). Bieži visefektīvākais veids, lai izveidotu IT risinājumu, ir izmantot gatavu programmatūru vai ietvaru, tādēļ lietojam tos, ieviešot uzņēmumu resursu plānošanas, klientu apkalpošanas un norēķinu sistēmas (Oracle E-Business Suite, SugarCRM, vtiger CRM), darba plūsmas vadības sistēmas (Atlassian JIRA) un izstrādājot ģeogrāfiskās informācijas sistēmas (Esri ArcGIS). Pielietojot labi izstrādātas IT servisu vadības procedūras un atbilstošus rīkus, mēs radām tiešu un efektīvu komunikācijas kanālu starp sistēmas lietotājiem un mūsu komandu, tā nodrošinot ātrāko reakcijas laiku un pilnīgu pakalpojuma sniegšanas līmeņa pārredzamību.
Mēs esam kļuvuši par LATA biedru, jo biedrība popularizē atvērtā koda programmatūru un aizstāv to uzņēmumu intereses, kas to izmanto; kā uzņēmumam, kas sniedz pakalpojumus valsts iestādēm un piedalās valsts iepirkumos, mums ir svarīgi, lai IKT iepirkumu process būtu godīgs un caurspīdīgs un mēs esam par to, lai valsts iestādes publicētu datus atvērtos formātos un tie būtu brīvi izmantojami IT risinājumos.

 

DEAC

Eiropas datu centru operators DEAC (SIA “Digitālās Ekonomikas Attīstības Centrs”) dibināts 1999. gadā un ir lielākais datu centru operators Baltijas valstīs. DEAC ir IT ārpakalpojumu pamatlicējs Latvijā. DEAC pamatdarbība vērsta uz datu centru un IT ārpakalpojumu sniegšanu Eirāzijas un Amerikas mērogā ar mērķi izveidot pasūtītājam pamata, rezerves vai papildu datu centru, nodrošinot biznesa aizsardzību un galvenais – izdevumu samazināšanu līdz pat 40% nākamo 3-5 gadu laikā.

Šodien DEAC pakalpojumus izmanto 2500 klientu no 40 pasaules valstīm. Uzņēmuma tuvāko gadu plānos ietilpst jaunu datu centru būvniecība Latvijā, Vācijā un Holandē, kā arī pārstāvniecību atklāšana Kijevā, Frankfurtē un Londonā, tādejādi paplašinot DEAC ietekmi visā pasaulē.

DEAC ir izstrādājis un uztur Latvijā populārāko skolvadības sistēmu e-klase (www.e-klase.lv), kuru šobrīd izmanto vairāk nekā 85% Latvijas skolu.

DEAC laika gaitā uzkrātā pieredze un kvalificētie darbinieki, kā arī jaudīga, droša un moderna IT infrastruktūra, palīdz šodien nodrošināt ļoti plašu un īpaši uz klienta vajadzībām orientētu IT ārpakalpojumu spektru 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā jebkuram pasaules uzņēmumam.

Iesaistoties LATA darbībā par savu galveno mērķi DEAC ir izvirzījis Latvijas kā IT lielvalsts pozicionēšanu pasaules mērogā, izglītojot un informējot par Latvijas IT potenciālu un aktīvi piedaloties Latvijas valsts ekonomikas attīstībā. DEAC turpina pilnveidot uzņēmumiem pieejamos IT ārpakalpojumus, tādejādi veicinot DEAC klientu resursu optimizāciju, ļaujot koncentrēties uz pamatdarbību un nodrošina būtisku laika ekonomiju ar garantētu peļņas rādītāju palielināšanu.

Uz sākumu

Digital Mind

Digital Mind ir biznesa tehnoloģiju eksperti un pārmaiņu partneri ar ilggadēju pieredzi darbā ar Latvijas un Baltijas jūras reģiona vadošajiem uzņēmumiem un organizācijām. Mēs izmantojam globālu tehnoloģisko risinājumu un lokālu zināšanu kombināciju, lai analizētu un optimizētu savu klientu biznesa procesus, palīdzot sasniegt labākus un precīzi izmērāmus biznesa rezultātus.

Digital Mind ikdiena ir darbs ar digitālo transformāciju. Šis globālais fenomens, kas šobrīd lielākā vai mazākā mērā ietekmē praktiski ikvienu uzņēmumu ikvienā nozarē, rada daudz jautājumu, izaicinājumu un, protams, arī iespēju. Mūsu misija ir palīdzēt organizācijām atrast vieglākās pretestības ceļu, lai dažādu biznesa tehnoloģiju ienākšana to ikdienā atvieglotu un uzlabotu darbu, nevis radītu papildu sarežģījumus.

Digital Mind pakalpojumu klāstā ietilpst biznesa analītikas, organizāciju satura vadības, biznesa procesu modelēšanas, vadības un automatizācijas, uzņēmuma mobilitātes, klientu piesaistes, un daudzi citi risinājumi. Taču konkrētu tehnoloģisko risinājumu un platformu izvēle vienmēr ir pakārtota mūsu klienta izvirzītajam biznesa mērķim.

No neliela 2004. gadā dibināta IT uzņēmuma, Digital Mind gadu gaitā ir izaugusi par organizāciju, kas nenogurstoši darbojas, lai saviem klientiem vienmēr piegādātu visaugstākajiem globālajiem standartiem atbilstošus risinājumus, palīdzot tiem iegūt un noturēt priekšrocības pār konkurentiem. Ar biznesa rezultātiem Latvijā apliecinot savas stratēģijas dzīvotspēju, Digital Mind 2016. gadā veiksmīgi uzsāka darbību Igaunijas tirgū, bet 2017. gadā kompānijai pievienosies arī kolēģi Lietuvā.

Uz sākumu

DIVI grupa

SIA “DIVI grupa” ir informācijas tehnoloģiju uzņēmums ar vairāk nekā 10 gadu darbības pieredzi.

Apvienojot augsti kvalificētu IT speciālistu zināšanas ar jaunākajiem sasniegumiem nozarē, DIVI grupa piedāvā plašu IT risinājumu un konsultāciju pakalpojumu spektru, kā arī datortīklu administrēšanas, datortehnikas komplektēšanas un tirdzniecības pakalpojumus.

Optimāla projektu darba organizācija, klientu prasību efektīva izzināšana un operatīva klientu vēlmju īstenošana ļāvusi DIVI grupa ierindoties starp vadošajām Latvijas IT kompānijām. DIVI grupa spēj piedāvāt pilnu IT pakalpojumu klāstu – sākot no koncepcijas izstrādes līdz tehniskās infrastruktūras nodrošināšanai.

DIVI grupa piešķirts ISO 9001:2009 kvalitātes sertifikāts un ISO 27001 informācijas drošības sertifikāts.

Mājaslapa: https://www.di.lv

Uz sākumu

HansaWorld Development

HansaWorld ir integrētu biznesa informācijas sistēmu piegādātājs vairāk kā 70 valstīs ar 20 gadu pieredzi uzņēmumu finanšu uzskaites, resursu plānošanas (ERP) un klientu attiecību pārvaldības (CRM) jomā.

HansaWorld programmatūra ir pieejama 28 valodās un darbojas identiski Windows, Mac OS X un Linux operētājsistēmās. Risinājumu biznesa funkcionalitātes pirmkods (HAL) ir atvērts, kas ļauj mūsu klientiem brīvi izvēlēties pakalpojumu piegādātāju un partneriem attīstīt biznesa vajadzībām pielāgotos risinājumus (vertikāles), tādējādi veidojot produkta pievienoto vērtību arī šeit, Latvijā.

HansaWorld atbalsta konkurences veicināšanu IT tirgū caur izpratni par atvērtām tehnoloģijām un to pieejamību. Mēs zinām, ka atvērtā pirmkoda risinājumu izmantošana ļauj ievērojami samazināt IT infrastruktūras izmaksas, kas ir unikāla iespēja Latvijas uzņēmumu konkurētspējas palielināšanai.

Iesaistoties LATA darbā, HansaWorld veicinās atvērto informācijas apmaiņas standartu un risinājumu izmantošanu Latvijā.

Uz sākumu

IBM Latvija

IBM korporācija ir viens no vadošajiem atvērtā pirmkoda iniciatīvas atbalstītājiem. IBM Linux Tehnoloģijas centros strādā vairāk kā 600 programmētāji, atbalstot vairāk kā 100 atvērtā pirmkoda projektu. Atvērtā pirmkoda iniciatīva, mūsuprāt, ir absolūti inovatīvs veids, kā šodien tiek radītas vērtības IT industrijā, un tā sniedz daudz Latvijā vēl neizmantotu iespēju.

Aktīvi iesaistoties LATA darbā mēs vēlamies palīdzēt veidot stipru, efektīvu, atvērtu un eksportspējīgu Latvijas IKT industriju. Efektivitāte un atvērtība nav iedomājama bez atvērtu standartu izmantošanas, kas ir priekšnoteikums arī informācijas sistēmu un lietotāju efektīvai sadarbībai, godīgai konkurencei un IKT nozares produkta pārtapšanai par plaša patēriņa preci (commodity) gan no lietošanas ērtību, gan piedāvāto publisko pakalpojumu, gan izmaksu viedokļa.

Mēs vēlamies veicināt starptautiski atzītu informācijas apmaiņas un glabāšanas standartu izmantošanu Latvijā, piedāvājot savu pieredzi un zināšanas, kā arī visplašāko serveru un programmatūras produktu klāstu, kas atbalsta Linux.

Uz sākumu

In-volv Latvia

Kompānija In-volv Latvia ir informācijas tehnoloģiju kompānija, kas sekmīgi strādā Latvijas tirgū kopš 2009. gada. Uzņēmums piedāvā augstas kvalitātes informācijas sistēmu risinājumus un ar tiem saistītos pakalpojumus gan privātiem uzņēmumiem, gan valsts iestādēm.

Uzņēmums nodrošina pilnu informācijas sistēmu izstrādes un ieviešanas ciklu – projekta definīciju, gan biznesa, gan programmatūras prasību analīzi, projektēšanu, izstrādi, testēšanu, ieviešanu, lietotāju apmācību, uzturēšanu un lietotāju atbalstu.

Izstrādātās informācijas sistēmas ieviešanas laikā mēs piedāvājam lietotāju apmācības atbilstoši katra klienta vēlmēm un iespējām.

Mūsu komandā strādā pieredzējuši projektu vadītāji, arhitekti, izstrādātāji un testētāji, kam ir ilggadēja pieredze informācijas sistēmu risinājuma izstrādē un ieviešanā. Darbiniekiem ir nepieciešamās biznesa zināšanas, lai varētu piedāvāt klientiem labākos risinājumus, iedziļinoties klienta biznesa nozarē un
vēlmēs.

In-volv Latvia ir ieviesta un pastāvīgi tiek pilnveidota kvalitātes vadības sistēma atbilstoši starptautiskā standarta ISO 9001: 2009 prasībām.

ISO 9001 sertificētā joma- informācijas sistēmu oriģinālizstrāde, integrācija un uzturēšana.

Uz sākumu

 

Kebbe IT

Kebbe IT Latvia ir 2014. gadā izveidots uzņēmums, kas specializējas apjomīgu, biznesa procesos integrētu WordPress risinājumu izstrādē. Uzņēmums sniedz mājaslapu, interneta veikalu, portālu un Web aplikāciju izstrādes pakalpojumus, piedāvātos risinājumus integrējot ar citām sistēmām. Sniegtie pakalpojumi ietver sākotnējā koncepta, satura un pielāgota dizaina izveidi, SEO optimizāciju, kā arī mājaslapu uzturēšanu pēc izstrādes.

Mūsu misija ir izstrādāt efektīvus un ilgtspējīgus risinājumus klientu biznesa mērķu sasniegšanai. Mūs aizrauj interneta komunikācija, tehnoloģijas un iespēja dalīties savās zināšanās un pieredzē.

Kebbe IT apvieno jaunu profesionāļu komandu ar vienotām vērtībām un mērķiem – godīgumu un atbildību, kas palīdz veidot ilgtermiņa sadarbību, kvalitāti, kas ir uzņēmuma darbības pamatā, proaktivitāti, piedāvājot dažādas iespējas un risinājumus, un pašizaugsmi mūsu un klientu biznesa attīstības labā.

Uz sākumu

Lattelecom

Lattelecom ir lielākais elektronisko pakalpojumu sniedzējs Latvijā. SIA Lattelecom ir dibināta 1994.gadā. Uzņēmums piedāvā integrētus elektronisko sakaru un IT pakalpojumus, sniedz telekomunikāciju, tīklu projektēšanas un izbūves pakalpojumus. Lattelecom nodrošina arī datu pārraides un IT infrastruktūras risinājumus, interneta un kontaktu centra pakalpojumus, kā arī biznesa procesu ārpakalpojumus.

Kāpēc Lattelecom iesaistās LATA darbā:

 • Latvija ir kļuvusi atkarīga no ārzemju tehnoloģiju ražotājiem, mēs arvien vairāk kļūstam par tehnoloģiju patērētājiem, nevis radītājiem;
 • atvērtās tehnoloģijas ļauj iesaistīties inovācijās bez lieliem sākotnējiem ieguldījumiem IT infrastrutūrā;
 • izmantojot atvērtās tehnoloģijas nav nekādu šķēršļu attīstīt kādu iesāktu projektu vai ideju;
 • mūsu pieredze liecina par ieguvumiem no atvērtajām tehnoloģijām, tai skaitā finansiāliem.

Mēs labprāt dalīsimies ar savu pieredzi, kā ar atvērtajiem standartiem saistītās idejas pārvērst biznesa veiksmes stāstos.

Uz sākumu

Latvijas Mobilais Telefons

„Latvijas Mobilais Telefons” SIA (LMT) ir lielākais mobilo sakaru operators valstī.

Telekomunikācijas nozares attīstībā LMT ir investējis vairāk nekā 425 miljonus eiro – pateicoties LMT definētajiem standartiem, radītajiem pakalpojumiem un piedāvātajiem produktiem, Latvija var lepoties ar vienu no Eiropā progresīvākajām mobilo sakaru nozarēm, kas ir veicinājusi strauju saistīto jomu izaugsmi un palielinājusi vietējo uzņēmēju konkurētspēju. LMT ir pirmais mobilo sakaru operators, kas klientiem uzsāka piedāvāt moderno 4G tīklu ar visātrāko mobilo internetu. Šobrīd LMT ir visplašākais tīkla pārklājums valstī – 3G pārklājums ir pieejams vairāk nekā 99% Latvijas teritorijas, savukārt 4G tīkls ir pieejams jau 50 % Latvijas iedzīvotāju.

LMT ir nozares līderis M2M (machine-to-machine) risinājumu nodrošināšanā, kas ļauj uzņēmumiem uzlabot savu darbības efektivitāti un piedāvāt klientiem inovatīvus pakalpojumus.

LMT ikgadējā „Uzņēmumu reputācijas topā” atzīts par uzņēmumu ar labāko reputāciju Latvijā, kā arī saņēmis augstāko novērtējumu kā sociāli atbildīgākā kompānija. Tāpat LMT ir „Latvijas patērētāju Mīlētāko zīmolu” un „Latvijas iekārojamāko darba devēju” topa augšgalā. LMT vairākkārtīgi ir saņēmis „Kvalitātes” un Efektīvas pārvaldības” gada balvas.

Tehnoloģiju līderība turpina būt LMT mērķtiecīgas attīstības politikas svarīgākais virziens, lai sniegtu klientiem labāko kvalitāti, servisu un iespējas.

Iesaistoties LATA darbā, LMT vēlas veidot godīgas konkurences apstākļus veicinošu vidi IKT jomā Latvijā, veicināt atvērtu standartu izmantošanu privātajā sektorā un valsts pārvaldē, kā arī veicināt sadarbību un savstarpēju izpratni starp IKT nozares risinājumu piegādātājiem un lietotājiem.

Uz sākumu

Latvijas Universitāte

Latvijas Universitāte ir LATA Goda biedrs. Latvijas Universitāte vairāku gadu garumā ir apliecinājusi atbalstu LATA mērķu sasniegšanai.

Uz sākumu

AS “Latvijas valsts meži”

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) ir meža apsaimniekošanas uzņēmums, kas apsaimnieko 1,60 miljonus ha meža zemes, nodrošinot meža vērtību saglabāšanu, palielināšanu un gūstot maksimāli iespējamos ienākumus īpašniekam – valstij. LVM ir viens no inovatīvākajiem un efektīvākajiem meža apsaimniekošanas uzņēmumiem Eiropā, kurš savas saimnieciskās darbības atbalstam plaši izmanto informācijas tehnoloģijas (IT), to skaitā ģeotelpiskās informācijas tehnoloģijas (ĢIT). ĢIT izstrāde uzņēmumā tiek veikta izmantojot iekšējos izstrādes resursus, un izstrādes komanda ir viens no galvenajiem atvērto tehnoloģiju attīstības virzītājiem uzņēmumā. Esam radījuši produktu un pakalpojumu kopu LVM GEO, kuru izstrādājam un uzturam ne tikai LVM vajadzībām, bet piedāvājam to arī klientiem. ĢIT izstrādes praksē saskaramies ar atvērto datu un tehnoloģiju pieejamības nozīmību kvalitatīvu un augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu radīšanā.

LVM ne tikai integrē atvērtās tehnoloģijas un datus atbilstoši savām biznesa vajadzībām, bet arī ir piedāvā uzņēmuma atvērtos datus un tehnoloģijas jebkuram interesentam, kā arī aktīvi iesaistās atvērto tehnoloģiju un datu politikas veidošanā valstī. Sadarbībā ar LATA un tās biedriem LVM vēlas veicināt atvērto datu un tehnoloģiju attīstību valstī, īpaši veicinot ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju un datu pieejamību.

LVM mājaslapa http://www.lvm.lv

LVM GEO mājaslapa http://www.lvmgeo.lv/

Uz sākumu

VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs

VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) ir galvenais radiofonijas un televīzijas programmu zemes apraides tīkla operators valstī, kā arī viens no vadošajiem elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējiem Latvijā, nodrošinot kvalitatīvus un drošus telekomunikāciju risinājumus nozīmīgākajiem Latvijā pārstāvētajiem mobilo sakaru, interneta un telekomunikāciju operatoriem, kā arī valsts institūcijām.

LVRTC ir valstī vienīgais uzticams sertifikācijas pakalpojumu sniedzējs, kas nodrošina ePraksta pakalpojumu privātpersonām, kā arī valsts un pašvaldību institūijām un komersantiem. Tāpat LVRTC nodrošina datu centra, kas viens no modernākajiem Baltijā, pakalpojumus, datu pārraides infrastrukūru, kā arī  ārkārtas situāciju valsts elektronisko sakaru tīkla izveidi un uzturēšanu.

LVRTC un tā darbinieki ir bijuši nozares pionieri daudzos Latvijas IKT nozares procesos, savu darbību balstot uz sešām  pamatvērtībām – uzticamību, profesionalitāti, attīstību, vienkāršību, rezultatīvu sadarbību un atvērtību.

Uz sākumu

 

Odo

SIA “Odo” ir konsultāciju kompānija, kas piedāvā pakalpojumus un apmācību informācijas tehnoloģijās.

Datoru programma nav apģērbs vai auto, kas noveco lietojot. Atšķirībā no preces, datoru programmu var kopēt praktiski par velti. Datoru programma ir kā zināšanas – tā noveco no nelietošanas, bet lietojot tās vērtība pieaug. Tāpēc nav pareizi programmu ražot kā preci un nolikt plauktā. Daudz labāk ir izmantot zinātnes informācijas apmaiņas principus – programmas brīvi izplatīt, modificēt un papildināt atbilstoši savām vajadzībām. Ir pilnīgi nepareizi informācijas kopēšanu uzskatīt par “ļaunumu”, kas jāierobežo ar juridiskiem šķēršļiem.

No skolotāja mēs sagaidām zināšanas nevis grāmatu kaudzi. No ārsta mēs sagaidām izārstēšanu nevis zāļu sauju. Tad kāpēc no datorprogrammu ražotāja mēs pērkam licences nevis risinājumu savai problēmai?

Kvalitatīvu IT risinājumu var ieviest tikai sadarbojoties ar vienlīdzīgiem noteikumiem. Tāpēc ir nepieciešams izmantot visiem pieejamu atklātā koda programmatūru, atvērtus standartus un formātus. SIA “Odo” atbalsta atklātu standartu ieviešanu informācijas apmaiņā kā Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas biedrs.

Uz sākumu

Oracle

Oracle korporācija pastāv jau 30 gadus un šajā laikā ir kļuvusi par pasaulē vadošo programmatūras izstrādātāju korporatīvām jeb uzņēmumu vajadzībām. Kompānija ir atvērusi filiāles vairāk kā 145 pasaules valstīs, kuru starpā ir arī Latvija. Galvenajā birojā Sanfrancisko (ASV) un filiālēs visā pasaulē ir nodarbināti vairāk kā 60 tūkstoši cilvēku. Oracle filiāle Latvijā tika atvērta 2000.gadā. Latvijā klientu vidū ir pārstāvji gan no valsts un pašvaldības iestādēm, gan arī no dažādu nozaru uzņēmumiem. Oracle vienmēr bijis inovatīvs un sociāli atbildīgs uzņēmums, kas atbalsta, investē un attīsta arī virkni atvērto pirmkodu projektu (Linux, Eclipse, Barkeley DB, PHP u.c.)

Oracle piedāvātās tehnoloģijas ir balstītas uz atvērtiem standartiem, un mēs uzskatām, ka tas ir viens no priekšnosacījumiem, lai sekmētu uz tehnoloģijām balstītu ekonomikas ilgtspējīgu attīstību, kur būtisku lomu ieņem inovācijas. Atvērto pirmkodu programmas piedāvā gala lietotājiem izvēlēs iespējas un zemākas izmaksas, kas sekmē IT jomas attīstību.

Iesaistoties LATA, Oracle vēlas nodot lietotājiem zināšanas un pieredzi, kas saistīti ar atvērto standartu izmantošanu IT nozarē, kā arī Oracle tehnoloģiju izmantošanu uz populārākās atvērtā pirmkoda operētājsistēmas Linux.

Uz sākumu

Proact IT

Proact IT Latvia specializējas biznesa kritiskās IT infrastruktūras nodrošināšanā. Kā zināms, jebkura sistēma ir tikai tik droša, cik drošs ir tās vajākais elements. IT infrastruktūras nepārtrauktas darbības ekonomiskai nodrošināšanai ir svarīgi, lai visi tajā ietilpstoši elementi ir līdzsvaroti gan veiktspējas, gan drošības ziņā.

IT infrastruktūras uzbūves bloki sakās ar pamatiem – datu centra telpām, elektroapgādi, un dzesēšanu. Uz drošiem pamatiem var būvēt serverus un disku masīvus, kuri tiek savienoti klāsteros lai pasargātos no infrastruktūras iekšējiem riskiem. Gan disku apjomi, gan serveru jauda tiek pasniegta tālāk aplikācijām virtualizētā veidā, lai sasniegtu optimālu noslodzi un resursu pilnvērtīgu izmantošanu. Beidzot, visa infrastruktūra, no datu centra līdz datubāzei, ir atbilstoši jāapkalpo un jāuztur. Visi šie risinājumi un pakalpojumi ir tieši tas, ar ko Proact komanda nodarbojās ikdien.

Mūsū komandā Latvijā strādā augsti kvalificēti speciālisti, ar 12 gadu pieredzi kritiskās IT infrastruktūras izveidē un uzturēšanā. Proact IT Latvia ir daļa no Proact IT Group, kurai ir vairāk par 700 darbiniekiem 12 valstīs – Baltijā, Skandināvijā, Nīderlandē un Lielbritānijā. Kopš 1997. gada, Proact IT Group ir publiskā akciju sabiedrība, kuras akcijas tiek kotētas Stokholmas birža ar kodu PACT.

Mūsu pamata darbības virzieni:

 • Kompleksu IT risinājumu ieviešana un uzturēšana
 • IT infrastruktūru ekspluatācija un administrēšana
 • Datu uzglabāšana, rezerves kopēšana, arhivēšana un atjaunošana (Disaster recovery & Business continuity)
 • Storage Area Network (SAN) infrastruktūras izveide
 • Virtualizācija
 • Serveri un serveru klasteru vadīšana
 • Mākoņu pakalpojumi

Kontaktinformācija :

Proact IT Latvia SIA
Gustava Zemgala gatve 12, Rīga, LV-1084
tālr. +371 67819444
fax: +371 67819445
e-pasts : info@proact.lv

Uz sākumu

Provenna

Provenna izstrādā sistēmu integrācijas, IT drošības, un uzņēmumu iekšējo un ārējo portālu sistēmas, kā arī sniedz konsultācijas uzņēmumu IT sistēmu stratēģiskās attīstības un arhitektūras jautājumos. Mēs
veidojam katra klienta individuālajām prasībām atbilstošus risinājumus izmantojot gan komerciālu, gan atvērtā pirmkoda programmatūru.

Mēs uzskatām, ka plašāka atvērto tehnoloģiju izmantošana ļautu ievērojami uzlabot gan IT industrijas, gan visas tautsaimniecības efektivitāti, kā arī veicināt e-pakalpojumu izmantošanu un izpratni par to priekšrocībām Latvijas iedzīvotāju vidū.
Iesaistoties LATA darbībā, mēs vēlamies palīdzēt popularizēt uz atvērtiem standartiem bāzētu risinājumu priekšrocības – tādas kā ērtāka un drošāka datu apmaiņa ar citām sistēmām, vienkāršāka pielāgojamība pasūtītāja prasībām, vieglāka un precīzāka uzņēmuma IT stratēģiskās attīstības un izmaksu plānošana, pakalpojumu pieejamība bez lietotāju piesaistes slēgtiem komerciāliem produktiem.

Uz sākumu

Relative Cloud Computing

Relative Cloud Computing (Relative CC) ir specializējies IKT stratēģijas konsultāciju pakalpojumu sniegšanā un inovatīvu IKT produktu izveidē. Mēs uzskatām, ka Latvijas uzņēmumiem un iestādēm ir jāizmanto ikviena iespēja savas konkurētspējas uzlabošanai, t.sk. izmantojot atvērtā koda risinājumus un mākoņskaitļošanas iespējas, līdztekus jau izsenis ierastām tehnoloģijām un risinājumiem. Saviem klientiem mēs palīdzam izvēlēties vispiemērotāko risinājuma arhitektūru un pārvaldības modeli, izvairoties no dogmatiskiem aizspriedumiem un arīdzan savu produktu izstrādē balstāmies uz tādiem pašiem principiem.

Mūsuprāt mākoņskaitļošanu šobrīd Latvijas uzņēmumiem ir jāuztver kā kaut ko līdzīgu spēka multiplikatoram militārajā terminoloģijā – lietu, kas samazina risku stāties pretī vislielākajiem izaicinājumiem pasaules tirgū, samazina jaunu produktu un pakalpojumu izstrādes riskus (un tam nepieciešamās sākotnējās investīcijas). Mākoņskaitļošana ir ideāls palīgs šodienas mazprognozējamā pasaulē – ja jaunais produkts vai pakalpojums “aiziet”, tā dod iespēju turēties līdzi pieprasījumam, pat ja tas krietni pāraug Latvijas mērogus. Savukārt, ja jaunā ideja nerod tai cerēto pieprasījumu, mākoņskaitļošana dod iespēju ātri un bez iesaldētiem līdzekļiem samazināt darbības mērogu vai vispār to pārtraukt. Šādā ziņā atvērtā koda risinājumi un atvērtie standarti ideoloģiski ir perfekts sabiedrotais mākoņskaitļošanas risinājumiem, vēl vairāk pastiprinot mākoņskaitļošanas sniegtās iespējas.

Mēs aicinām būt atvērtiem jaunām idejām un iespējām, nebaidīties realizēt pat tādas, kas sākotnēji škiet pavisam “par lielu” un pozitīvi “trakas”, tomēr to īstenošanā palikt praktiķiem un vienmēr izvēlēties tieši sev piemērotāko ceļu.

Uz sākumu

Rīgas satiksme

Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs Rīgas administratīvajā teritorijā Rīgas pašvaldības sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Rīgas satiksme” (turpmāk – Rīgas satiksme) ņem aktīvu dalību Rīgas domes ierosinātajā iniciatīvā par „Atvērto datu principa ieviešanu Rīgas pilsētas pašvaldībās” ar mērķi stimulēt kvalitatīvu un efektīvu IKT produktu un pakalpojumu attīstību Rīgā, vienlaikus nepieļaujot nepamatotus riskus Rīgas satiksmes pamatdarbības jomās. Rīgas satiksme uzskata, ka ikvienai valsts un pašvaldību iestādei ir jānodrošina maksimāla piekļuve saviem publiski pieejamajiem resursiem – datiem un citiem aktīviem – gan citām valsts un pašvaldības iestādēm, gan komersantiem. Ikviens šo resursu blakusizmantošanas veids, kas nerada riskus un papildus izmaksas pamatdarbībā, ir iespēja radīt jaunus produktus, jaunas darba vietas un veicināt pilsētvides uzlabošanos.

Uz sākumu

 

Rīgas Tehniskā universitāte

Rīgas Tehniskā universitāte  ir starptautiski pazīstama  daudznozaru tehniskā universitāte Latvijā. RTU mērķtiecīgi attīstās, lai kļūtu par trešās paaudzes tipa universitāti, kas nodrošina ne tikai augstas kvalitātes izglītību, bet arī izcilu pētniecību un valorizāciju — inovāciju un tehnoloģiju pārnesi, tādējādi zinātnes sasniegumus iedzīvinot praksē.

Uz sākumu

 

SilvITa

SIA SilvITa ir uzņēmums, kurš specializējies meža nozares informācijas tehnoloģiju instrādē.
Mūsu mērķis ir ne tikai stiprināt meža nozares uzņēmumu konkurētspēju ar IT risinājumu palīdzību, bet arī veicināt savstarpējo sadarbības kultūru, kas ir būtiska uzņēmējdarbības ilgstpējā.
Atvērtā koda programmatūra un atvērtie datu standarti ir mūsdienu sadarbības kultūras pamats IT nozarē, tāpēc arī mūsu darbības politikas viens no punktiem ir pāreja uz atvērtā koda programmatūtu. Paradoksāli, bet lai arī sadarbība principā nozīmē saistības, tomēr atvērtā koda izmantošanu mēs vielaicīgi redzam, kā savas neatkarības un darbības ilgtspējas pamatu.

Uz sākumu

SQUALIO cloud consulting

SQUALIO cloud consulting  ir starptautiskas informācijas tehnoloģiju (IT) DPA grupas uzņēmums. SQUALIO cloud consulting nodarbojas ar IT infrastruktūras, mākoņtehnoloģiju, drošības, un biznesa vadības sistēmu ieviešanu un pārvaldību, veidojot risinājumus gan īpaši konkrētā pasūtītāja vajadzībām, gan attīstot savus produktus. Uzņēmums ir uzkrājis veiksmīgu pieredzi ES pētniecības un attīstības ietvara projektos, koncentrējoties lielākoties uz izpēti IT drošības un biometrijas jomās.

Uz sākumu

Tieto Latvia

Tieto ir vadošais IT pakalpojumu uzņēmums Ziemeļeiropā, kas sniedz pilna cikla IT pakalpojumus un piedāvā globālu produktu izstrādi uzņēmumiem komunikāciju un iegulto tehnoloģiju jomā. Izmantojot padziļinātas daudznozaru zināšanas, vīziju par nākotnes tehnoloģiju attīstību un inovatīvu domāšanu, Tieto aktīvi cenšas iedvesmot un iesaistīt savus klientus, lai rastu jaunus biznesa attīstības veidus.

Tieto Latvia ir Baltijā vadošais informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums, kas specializējas dažādu informācijas sistēmu izveidē, nodrošinot pilna cikla pakalpojumu sniegšanu. Uzņēmuma klientu vidū ir valsts pārvaldes institūcijas, kā arī vadošie uzņēmumi Baltijas un Skandināvijas valstīs. Inovatīvāko un eksportspējīgāko produktu – Card Suite programmatūru, lieto vairāk nekā 500 finanšu institūcijas 33 pasaules valstīs, savukārt tirgus analītiķi Latvijas speciālistu izstrādāto produktu novērtējuši kā vienu no vadošajiem pasaulē. Latvijā uzņēmuma sniegto pakalpojumu kvalitāti nodrošina vairāk gandrīz 700 augsti kvalificēti un sertificēti speciālisti.

Tieto Latvia sniegtie pakalpojumi:

 • Informācijas sistēmu izstrāde, integrācija un uzturēšana
 • Uzņēmumu resursu pārvaldības risinājumi
 • Specializēti biznesa risinājumi
 • WEB lietojumu izstrāde
 • Konsultācijas
 • Datu analīzes risinājumi – Oracle Business Inteligence
 • Globālais Finanšu Pakalpojumu Centrs
 • Maksājumu karšu risinājumi

Kontaktinformācija:

Tieto Latvia

Jaunā Teika, Gustava Zemgala gatve 76

Rīga, LV-1039

Tel: +371 6751 0000

Uz sākumu

Uniso

SIA Uniso dibināta 2001. gadā kā programmatūras izstrādes kompānija. Izstrādātie risinājumi tiek bāzēti uz atvērtā koda komponentēm un standartiem kā Linux, PostgreSQL, Apache, J2EE un citiem. Atsevišķa darbības sfēra ir kartogrāfisko sistēmu izstrāde, izmantojot atvērtā koda ģeogrāfisko informācijas sistēmu komponentes kā PostGIS un Openlayers.

Iesaistoties LATA darbībā, vēlamies veicināt atvērtā koda risinājumu un standartu izmantošanu un ieviešanu, ņemot vērā mūsu pieredzi.

Uz sākumu

Wunder Latvia

Wunder Latvia ir profesionālu web pakalpojumu sniedzējs, kas klientiem Latvijā un ārvalstīs izstrādā biznesa orientētas IT sistēmas (intraneti, portāli, e-veikali, mājaslapas). Veicot biznesa analīzi un sniedzot konsultācijas, uzņēmums palīdz rast risinājumu, kas klienta biznesam ir vispiemērotākais un dod lielāko pievienoto vērtību. Projekti tiek īstenoti izmantojot Agile/Scrum projektu vadības pieeju un atvērtā koda satura vadības sistēmu Drupal.

Wunder Latvia ir daļa no starptautiskā IT uzņēmuma Wunder, kas darbojas četrās Eiropas valstīs (Igaunijā, Latvijā, Somijā un Vācijā), apvienojot vairāk nekā 150 web ekspertu. Latvijā Wunder biroji atrodas Valmierā, Rīgā un Rēzeknē.

Uzņēmums aktīvi piedalās Drupal kopienas aktivitātēs pasaulē un veicina kopienas attīstību Latvijā.

Uz sākumu

Zatoshi

Zatoshi ir finanšu tehnoloģiju birojs, kas piedāvā IT risinājumus kriptovalūtu jomā – maksājumu apstrāde, mining infrastruktūras projektēšana, blokķēdes analīze. Zatoshi padziļināti darbojas zinātniski-pētnieciskā jomā, kā arī piedāvā mācību seminārus un konsultācijas gan biznesam, gan privātpersonām.

Lattelecom ir lielākais elektronisko pakalpojumu sniedzējs Latvijā. SIA Lattelecom ir dibināta 1994.gadā. Uzņēmums piedāvā integrētus elektronisko sakaru un IT pakalpojumus, sniedz telekomunikāciju, tīklu projektēšanas un izbūves pakalpojumus. Lattelecom nodrošina arī datu pārraides un IT infrastruktūras risinājumus, interneta un kontaktu centra pakalpojumus, kā arī biznesa procesu ārpakalpojumus.

Uz sākumu