Dokumentu brīvības diena 2012

Jau piekto gadu pēc kārtas visā pasaulē tiek atzīmēta Dokumentu brīvības diena, šogad – 28.martā, lai sabiedrībai skaidrotu atvērtu dokumentu formātu un atvērtu standartu nozīmīgumu.

Atvērtu dokumentu formātu un atvērtu standartu izmantošana nodrošina visu elektronisko dokumentu  savietojamību neatkarīgi no autora un lasītāja izmantotās datora  platformas, operētājsistēmas vai programmnodrošinājuma.

Atvērtu standartu, t.sk., atvērtā dokumentu formāta (ODF) izmantošana sekmē brīvu konkurenci datorprogrammu tirgū, kas veicina dažādu risinājumu attīstību un zemākas cenas lietotājiem, jo ir iespējas izvēlēties starp komercproduktiem un atvērtā pirmkoda programmatūru, kas parasti ir bez maksas.

Latvijā atvērtu dokumentu formātu (ODF) izmantošanu saziņā ar valsti nosaka 28.07.2005 Ministru kabineta  noteikumi Nr. 473 “Elektronisko dokumentu izstrādāšanas, noformēšanas, glabāšanas un aprites kārtība valsts un pašvaldību iestādēs un kārtība, kādā notiek elektronisko dokumentu aprite starp valsts un pašvaldību iestādēm vai starp šīm iestādēm un fiziskajām un juridiskajām personām”.  Vairāk par ODF saziņā ar valsti šeit.

LATA aicina praktiski lietot atvērto dokumentu formātu (ODF) un iepazīties ar atvērtā pirmkoda programmām, kas strādā ar atvērtiem standartiem. Interneta vietnē atveries.lv ir apkopotas dažādas noderīgas atvērtā pirmkoda programmas kuras ikviens var lietot bez maksas gan nekomerciālām, gan komerciālām vajadzībām.

LATA sociālajos tīklos

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *