E-prasmju nedēļas ietvaros norisinājās seminārs uzņēmējiem

No 24. Līdz 28. martam visā Eiropā un arī Latvijā notiek e-prasmju nedēļa, kuras ietvaros ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts apmeklēt kādu no 700 pasākumiem par informācijas tehnoloģiju lietojamību visā Latvijā.

Lai atbalstītu un iedrošinātu jaunos uzņēmējus informācijas tehnoloģiju uzņēmums SIA „Ozols Grupa” un Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) 25. martā organizēja bezmaksas semināru jaunajiem uzņēmējiem „Biznesa vadība start-up uzņēmumos”. Pasākuma mērķis bija informēt jaunos uzņēmējus par informācijas tehnoloģiju pielietošanu darba procesā un biznesa vadībā, kā arī iedvesmot apmeklētājus uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Par semināru bija plaša interese un tika aizpildītas visas 60 pieejamās vietas. Šo pasākumu apmeklēja gan dažādu uzņēmumu pārstāvji – gan projektu vadītāji, pārdošanas un mārketinga speciālisti, uzņēmumu vadītāji, gan studenti, jaunieši un cilvēki, kas plāno uzsākt uzņēmējdarbību. Viena no semināra lektorēm, SIA „Hebe” valdes locekle Inga Blumberga, atklājot semināru, uzsvēra: ”Start-up uzņēmumam nevajag kautrēties lūgt citiem uzņēmējiem padomu! Katram Latvijas start-upam nav jākāpj uz vieniem un tiem pašiem grābekļiem!”. SIA „Audits Bizness Konsultācijas” valdes priekšsēdētāja Līvija Stukovenko stāstīja par uzņēmējdarbības formām un semināra apmeklētājs, biedrības “Baltic Alliance for Innovation” valdes priekšsēdētājs Aivars Lasmanis atzina: „Jūs sakārtojāt manas domas!”.

SIA „World Technology Frontier” UX dizaineris Pēteris Jurčenko savā prezentācijā par mājas lapu dizainu atklāja, ka veiksmīgas mājas lapas atslēga ir tās veidošana lietotājam nevis sava prieka pēc. Tāpēc ir svarīgi šī procesa sākumā apzināt savu mērķauditoriju, tās vajadzības un intereses. Par mērķauditorijas noteikšanu un piemērotāko komunikācijas kanālu izvēli runāja arī SIA „Ozols Grupa” sabiedrisko attiecību speciāliste Juta Liflande, kas rādīja arī „Ozols Grupā” veidotos video rullīšus un apmeklētājus mudināja izmantot mazāk drukātā teksta, bet vairāk video, jo tas ir nākotnes informācijas pasniegšanas veids.

SIA „Odo” direktors Valdis Vītoliņš centās pārliecināt auditoriju par Linux operētājsistēmas priekšrocībām. Semināra apmeklētāji saņēma arī Ubuntu diskus sava start-up uzņēmuma vajadzībām. SIA „Ozols Grupa” pārstāvji, valdes priekšsēdētājs Arnis Putniņš un pārdošanas projektu vadītājs Pēteris Lukss, stāstīja par savu pieredzi darbā ar dažādiem biznesa un personiskās informācijas automatizācijas rīkiem.

Klātesošie aktīvi iesaistījās diskusijās gan semināra laikā, gan pēc tā. Semināra atziņa: bizness ir nemitīgi jāattīsta, ir jābūt kustībai, pat, ja tā ir neliela, kā arī nevajag kautrēties lūgt padomu pieredzējušiem uzņēmējiem!

Pasākuma apmeklētājiem un tiem, kam nebija iespējas apmeklēt semināru, publicējam bildes, video un lektoru prezentācijas:

Pasākums notika projekta “Latvijas Atvērto Tehnoloģiju Asociācijas (LATA) administratīvās kapacitātes stiprināšana” ietvaros kā viens no atvērto durvju dienu pasākumiem, kuru mērķis ir plašākai sabiedrībai popularizēt atvērto tehnoloģiju un standartu pielietošanas priekšrocības – iespējas sasniegt efektūvu rezultātu, apmācību iespējas un Latvijā sniegtos IKT pakalpojumus.

Šī publikācija ir sagatavota projekta „Latvijas Atvērto Tehnoloģiju Asociācijas (LATA) administratīvās kapacitātes stiprināšana”(Līgums Nr. 1DP/1.5.2.2.2/12/APIA/SIF/056/134) ietvaros.
92,07 % no projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību.
Apakšaktivitāti „Nevalstisko organizāciju administratīvās kapacitātes stiprināšana” administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu. Par šīs publikācijas saturu atbild biedrība „Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija” un tā neatspoguļo Eiropas Savienības oficiālo viedokli.

LATA sociālajos tīklos

One thought on “E-prasmju nedēļas ietvaros norisinājās seminārs uzņēmējiem

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *