Eiropas Komisija aicina komentēt rekomendācijas par IKT atkārtotu izmantošanu publiskajā pārvaldē

Eiropas Komisija (EK) ir publicējusi 10 rekomendācijas, kā veicināt kopīgu un atkārtotu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) lietošanu publiskajā pārvaldē.  Rekomendācijas ietver priekšlikumus kā Eiropas valstu pārvaldes iestādēm savstarpēji komunicēt, pārvarēt juridiskos šķēršļus, izmantot tehnoloģijas un organizēt savu darbu.

Rekomendāciju mērķis ir samazināt izmaksas, palielināt efektivitāti un veicināt IKT sistēmu savietojamību, lai uzlabotu e-pārvaldi un veicinātu Eiropas digitālo ekonomiku.

Katrai rekomendācijai  ir paredzēti praktiski rīki, ko  valsts pārvaldes iestādes var brīvi izmantot, īstenojot konkrēto ieteikumu. Piemēram, tiek piedāvāts izmantot Eiropas Komisijas automātiskās tulkošanas dienestu, Joinup repozitoriju un Eiropas Savienības publisko programmatūras licenci EUPL.

Eiropas Komisija aicina komentārus par rekomendācijām  iesniegt līdz  2016. gada 29. jūnijam, aizpildot aptaujas anketu: http://ec.europa.eu/isa/consultations/sharing-and-reuse-framework_en.htm

LATA sociālajos tīklos

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *