Francijas policija ikgadējo IT budžetu samazina par 70%

Francijas policija, pārejot uz atvērtā pirmkoda programmatūras lietojumprogrammām, t.sk. OpenOffice.org (no 2004. gada) un Ubuntu Linux operētājsistēmu (no 2007. gada), ir ietaupījusi 50 milj. EUR un ikgadējais IT budžets ir samazināts par 70%. Šī pāreja nav samazinājusi iespējas vai funkcionalitāti.

Pulkvežleitnants Xavier Guimard atzīst: “Moving from Microsoft XP to Vista would not have brought us many advantages and Microsoft said it would require training of users. Moving from XP to Ubuntu, however, proved very easy. The two biggest differences are the icons and the games. Games are not our priority.” (no angļu valodas: “Pāriešana no Microsoft XP uz Vista mums nedotu daudz ieguvumu un Microsoft paziņoja, ka būs nepieciešama lietotāju apmācība. Taču pāriešana no XP uz Ubuntu izrādījās ļoti viegla. Divas lielākās atšķirības ir ikonas un spēles. Spēles nav mūsu prioritāte.”)

Kopš 2004. gada Francijas policijā 50 milj. EUR ietaupījums IT izmaksām panākts uz standarta biroja lietojumprogrammu licenču, aparatūras un sistēmas uzturēšanas rēķina. Vairāk par franču policijas pāreju uz atvērtajiem risinājumiem oficiālajā ziņojumā un apskatā par to.

LATA sociālajos tīklos

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *