Ielūgums uz Atvērto datu dienu 2018

Aicinām uz Starptautisko atvērto datu dienu, kas  3. martā notiks jau astoto reizi! Šajā dienā visā pasaulē tiek rīkoti pasākumi, kuru mērķis ir parādīt atvērto datu ieguvumus un veicināt datu publiskošanu gan publiskajā, gan privātajā sektorā.

Datu skola kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM)  un Latvijas atvērto tehnoloģiju asociāciju (LATA) ir iecerējuši šo dienu atzīmēt ar pieredzes stāstiem par datu atvēršanu un izmantojamību, kā arī praktiskiem uzdevumiem, lai izprastu atvērto datu nākotni Latvijā.

  • Toms Ceļmillers no VARAM mums pastāstīs par Latvijas Atvērto datu portāla jaunumiem un nākotnes plāniem.
  • AS „Latvijas valsts meži” (LVM) Biznesa sistēmu risinājumu direktors Māris Kuzmins dalīsies ar LVM ģeotelpisko datu atvēršanas pieredzi un gūtajām atziņām.
  • Uzņēmumu reģistra (UR) Attīstības departamenta Projektu vadītāja Jana Jantone pastāstīs par līdzšinējo pieredzi un praksi, kā arī nākotnes plāniem.
  • Visbeidzot, Latvijas Radio (LR) Ziņu dienesta producente Rudīte Spakovska pastāstīs par novēroto atvērto datu pieejamībā, gatavojot sižetus rubrikai “Farmācijas neredzamā vara”.

Pēc pieredzes stāstiem, kopīgiem spēkiem radīsim praktiskas idejas atvērto datu popularizēšanai Latvijā.

Atvērto datu diena notiks VARAM IKT daļā Valņu ielā 30, 18. Telpā. Sākums plkst. 10.00. Dalība pasākumā ir bez maksas. Pieteikšanās šeit: https://www.facebook.com/events/209341259810187

Datu skola ir nevalstiska organizācija, kuras mērķis ir veicināt datu pratību Latvijā. Tā ir daļa no starptautiska tīkla, kas radīts datu pratības veicināšanai, un aktīvu darbību Latvijā uzsāka 2016. gadā.

LATA sociālajos tīklos

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *