Iezīmējas ES fondu 2014.–2020.gada plānošanas periodā gaidāmās aktivitātes IKT jomā

Citāts no www.db.lv:

Viens no lielajiem jaunā plānošanas perioda mērķiem ir uzlabot informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pieejamību, izmantošanu un kvalitāti. Latvijā būtiski ir sakārtot valsts IKT saimniecību ne tikai no centralizācijas, bet arī no attīstības viedokļa, vienlaikus uzlabojot biznesa procesus, pastāstīja VARAM valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Arnis Daugulis. E-pakalpojumu jomā akcents tiks likts ne tik daudz uz kvantitāti, cik uz kvalitāti. Informācijas sistēmu savietojamības jomā tiks domāts ne tikai par savietojamību Latvijas, bet arī Eiropas līmenī. Paralēli valstij ir plāni saistībā ar nozares aktualitātēm, piemēram, atvērto datu jeb Open data jomā.

IT nozares asociācijas pērn zvanīja trauksmes zvanus (DB, 11.11.2013.) par to, ka ierēdņi IKT nozarei ES fondu 2014. – 2020. g. plānošanas periodā vēlējās par 47 milj. eiro samazināt finansējumu, kas varētu apdraudēt plānus e-pārvaldes attīstībā. «Sarunas ar EK nav beigušās, bet, ņemot vērā to, ka attiecīgā programma ir apstiprināta valdībā, uzskatām, ka tā ir vienošanās un nekādas iekšēji iniciētas naudas pārdales vairāk nebūs. Šobrīd ir liela pārliecība teikt, ka arī no EK puses attiecībā uz IKT jomu nevajadzētu būt lielām diskusijām. Ja tādas parādīsies, mēs, protams, reaģēsim, lai gan to es vairāk redzu kā papildu skaidrojumu šīm konceptuālām nostādnēm un idejām,» tā A. Daugulis.

Par citām ES fondu 2014.-2020.gada plānošanas periodā gaidāmajām aktivitātēm Dienas Biznesa rakstā “Uzņēmēji biznesa atbalstam un inovācijām varēs pretendēt uz 4,4 miljardiem eiro”

LATA sociālajos tīklos

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *