Atpakaļ

Konference

“Atvērtas tehnoloģijas un viedi risinājumi”

2016. gada 28. janvārī

Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, Rīgā

visi logo ar delfi

Programma

Moderators: Mārtiņš Daugulis

MAGNUM auditorija

8:30 Reģistrācija
9:00 Atklāšanas uzrunas
Jānis Treijs, LATA valdes priekšsēdētājs
9:20 IBM Bluemix: Digital Inovation Platform
Maksym Verteletskyi, Innovation Lab Leader, IBM Cloud Ecosystem Development, Central & Eastern Europe
10:00 Droši mākoņpakalpojumi IT efektivizācijai. Kā nopirkt un vadīt!
Oļegs Naskidajevs, DEAC (SIA “Digitālās ekonomikas attīstības centrs”) pārdošanas vadītājs un pārstāvniecības vadītājs Krievijā
10:40 Kafijas pauze
11:00 Nestrukturēto datu efektīva pārvaldīšana – Sitel piemērs
Ringolds Rozentāls, Hitachi biznesa attīstības vadītājs, Proact IT Latvia
11:40 Datubāzu tehnoloģijas kā viedo risinājumu ātrdarbības priekšnosacījums
Gints Ernestsons, SIA “CLUSTERPOINT” līdzdibinātājs
12:20 Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas balvu 2015 pasniegšana
13:00 Pusdienas

Paralēlā sesija I, MAGNUM auditorija
Moderators: Mārtiņš Daugulis

Paralēlā sesija II, SINISTRUM auditorija
Moderatori: Aigars Jaundālders, Leo Trukšāns

14:00 Rīga – viedā pilsēta: paveiktais un nākotnes ieceres
Agris Ameriks, Rīgas Domes deputāts
Smart Points of Interest data set
Karel Charvat, Projektu vadītājs Czech Centre for Science and Society
14:20 Interešu izglītība un IoT (Internet of Things)
Edmunds Sprūdžs uzņēmējs, Ģimeņu atpūtas, izklaides un radošas izcilības centra „Mazā Brīnumzeme” īpašnieks un valdes priekšsēdētājs
Oriģināla signālu un attēlu apstrāde kā EDI veiksmes stāstu pamats
Modris Greitāns, EDI direktors
14:40 Internet of Things – kur drošībai nav vietas
Varis Teivāns, CERT.LV vadītāja vietnieks/incidentu analīzes nodaļas vadītājs
E-Spiets2 – universāls mākonis zinātnei
Leo Trukšāns, LU MII vadošais pētnieks
15:00 Kafijas pauze
15:20 Inteliģentas transporta sistēmas Latvijā – paveiktais un attīstības perspektīva
Boriss Jeļisejevs, VAS “Latvijas Valsts ceļi” SIC vadītājs
Konteinerizācija – nākamās paaudzes virtualizācija
Aigars Jaundālders, SIA “Squalio Cloud Consulting”
15:40 Migrācija uz atvērtā koda IT mākoņservisu (ITaaS)
Jānis Irbe, SIA “Komerccentrs DATI grupa” IT risinājumu arhitekts
Viedo risinājumu attīstības izaicinājumi un iespējas
Arvils Kupris, SIA “Lattelecom” Biznesa attīstības direktors
16:00 Daudzekrānu eStudijas eBig3 – jauna koncepcija mūžizglītībai digitālajā laikmetā
Dr. phys. Atis Kapenieks, Rīgas tehniskās universitātes Tālmācības Studiju centra direktors
Javascript un SQL integrācija datu apstrādei datubāzes ietvaros
Jurģis Orups, SIA “CLUSTERPOINT” CTO (Tehniskās izstrādes vadītājs)
16:20 Noslēgums

 

Konferences lektori

 

 

Agris Ameriks

agrisRīgas Domes deputāts

Prezentācija Rīga – viedā pilsēta: paveiktais un nākotnes ieceres

Pilsētas visā pasaulē kļūst gudrākas. Ko īsti nozīmē “viedā pilsēta” un kā par tādu var kļūt? Prezentācijā Rīgas domes deputāts Agris Ameriks stāstīs par viedo pilsētu jēdzienu un analizēs Rīgā reāli paveiktos darbus un nākotnes ieceres.

 

Atpakaļ

 

Karel Charvat (Czech Republic)

KaarelProjektu vadītājs Czech Centre for Science and Society, WirelessInfo, Help Service Remote Sensing and Baltic Open Solution Centre

Prezentācija Smart Points of Interest data set

Karel Charvat ir projektu vadītājs Čehijas Zinātnes un sabiedrības centrā, kurš ieguvis doktora grādu teorētiskajā kibernētikā.

Prezentācijas ietvaros Karel Charvat iepazīstinās ar Smart Points of Interest (SPOI) datu kopām. POI datu kopas ir atvērts resurss, kas ir pieejamas ikvienam, lai lejuplādētu un atkārtoti izmantotu lietojumprogrammās un pakalpojumos. POI datu kopu mērķis ir nodrošināt informāciju, lai savienotu saistītos datus (Linked data) ar citām informācijas vienībām. Viedā pieeja POI datu kopām balstās uz atvērtu standartu izmantošanu.

Atpakaļ

 

Gints Ernestsons

Gints ErnestsonsCLUSTERPOINT līdzdibinātājs

Prezentācija Datubāzu tehnoloģijas kā viedo risinājumu ātrdarbības priekšnosacījums

Prezentācijas ietvaros Gints iepazīstinās ar jaunās paaudzes datubāzu darbības principiem, kuri nodrošina tūlītēju mērogojamību un masīvu izkliedētās skaitļošanas jaudu, kas ir būtiska dažādu aplikāciju un viedo risinājumu izstrādē.
Gints kopš 1992. gada darbojas kā uzņēmējs tehnoloģiju nozarē ar programmatūras izstrādi. Gints ir gan investors, gan līdzdibinātājs uzņēmumos, kas specializējas uz informācijas pakalpojumiem (Lursoft, Firmas.lv), SIEM un IT drošību (Ugunssiena, Clusterpark), nākamās paaudzes dokumentu-orientētu datubāzes tehnoloģiju (Clusterpoint), kā arī datu vizualizācijas programmatūru (Data Visualisation Software Lab, Zoomcharts).

Atpakaļ

 

Dr. sc. comp. Modris Greitāns

IMG_2321-1 Elektronikas un datorzinātņu institūta zinātniskais direktors

Prezentācija Oriģināla signālu un attēlu apstrāde kā EDI veiksmes stāstu pamats

Dr.sc.comp. Modris Greitāns ir Elektronikas un datorzinātņu institūta (EDI) Zinātniskais direktors. Zinātniskās intereses saistās ar oriģinālu signālu un attēlu apstrādes paņēmienu radīšanu un pielietojumu. Vadījis un izpildījis dažāda veida pētnieciskos projektus, ieskaitot darbu 12 Eiropas kopējos pētniecības projektos. Vairāk kā 90 zinātnisko publikāciju un 7 patentu autors.
Prezentācijas ietvaros Elektronikas un datorzinātņu institūta zinātniskais direktors Dr.sc.comp. Modris Greitāns iepazīstinās ar EDI pēdējo gadu veiksmīgākām izstrādēm – pikosekunžu precizitātes notikumu taimeri; bimodālu plaukstas biometriju; viedo audumu ar 3D formas monitoringu. Šo izstrāžu konkurētspējas pamatā ir oriģināli signālu un attēlu apstrādes paņēmieni, kuri no vienas puses ir “neredzamā tehnoloģija”, jo lietotājam nav tieši redzami, bet no otras puses ir būtiskākais iekārtu iespēju noteicošais faktors. Prezentācijā tiks parādīts kā signālu apstrādes teorija kombinācijā ar atbilstošu efektīvu implementāciju rada viedas iegultas sistēmas ar unikālu funkcionalitāti.

Atpakaļ

 

Jānis Irbe

DSCF0003_bkg_cr SIA “Komerccentrs DATI grupa” IT risinājumu arhitekts

Prezentācija Migrācija uz atvērtā koda IT mākoņservisu

Prezentācijas ietvaros SIA “Komerccentrs DATI grupa” IT risinājumu arhitekts Jānis Irbe iepazīstinās ar šādām tēmām: Elastīgums dažādu ražotāju un tehnoloģisko paaudžu infrastruktūras un ārēju mākoņservisu savienošanā, ko sniedz atvērtā koda mākoņplatforma OpenStack. Konverģēta un hiperkonverģēta arhitektūra iepretī klasiskajai un to tehnoloģiskās atšķirības. IEEE 802.1aq protokols kā nosacījums sekmīgai SAN, LAN un pārvaldības datu plūsmu konsolidācijai. White-box aparatūra – hiperkonverģētas infrastruktūras pamatelements. Informācijas sistēmu arhitektūras transformēšana izvietošanai ģeoklasterī.

Atpakaļ

 

Aigars Jaundālders

Aigars_Jaundalders_portrait_6688SIA “Squalio Cloud Consulting”

Prezentācija Konteinerizācija – nākamās paaudzes virtualizācija

Mēs visi zinām, kas ir virtualizācija. Xen, Hyper-V un citi hipervizori jau kādu krietnāku laiku palīdz mums efektīvāk organizēt IT saimniecību. Bet kā būtu, ja virtuālā mašīna piestartētos sekundes nevis minūšu laikā? Aizņemtu vismaz uz pusi mazāk diska vietas? Kā būtu, ja varētu nodrošināt, ka izstrādes, testa un produkcijas vides būtu PRECĪZI vienādas un nebūtu jādara nekas papildus, lai to nodrošinātu? Kā būtu, ja pati virtualizācijas platforma būtu atvērtā pirmkoda risinājums, kas virtualizācijas platformas izvēles brīdī neierobežotu mūsu nākotnes izvēles dzelžu vai progammatūras ziņā? Iepazīstiet konteinerizāciju – lietu, ko daudzi nozares eksperti sauc par nākamo soli “pēc virtualizācijas ēras” un ko jau šobrīd izmanto tādi uzņēmumi kā Spotify, ING banka un daudzi citi.

Atpakaļ

 

Boriss Jeļisejevs

bildeVAS “Latvijas Valsts ceļi” SIC vadītājs

Prezentācija Inteliģentās transporta sistēmas Latvijā – paveiktais un attīstības perspektīva

Prezentācijas ietvaros VAS “Latvijas Valsts ceļi” SIC vadītājs Boriss Jeļisejevs iepazīstinās ar Inteliģentām transporta sistēmām (ITS). ITS ir vienots uz IKT tehnoloģijām balstītais savstarpēji integrēto servisu koncepts, kas vērsts uz transporta efiktivitātes un drošības uzlabošanu. Prezentācija ietver LV ITS sektora stratēģiskos uzstādījumus un ilgtermiņa plānus, kā arī konkrētos piemērus ITS projektu ieviešanai ceļu satiksmes jomā Latvijā (Smart E67, E-zvans, ceļu telemetrijas/telematikas risinājumi, kā arī satiksmes informācijas aprites vienotā sistēma).
Atpakaļ

 

Dr. phys. Atis Kapenieks

atis kapenieksRTU Tālmācības studiju centra direktors
Prezentācija Daudzekrānu eStudijas eBig3 – jauna koncepcija mūžizglītībai digitālajā laikmetā

Dr. phys. Atis Kapenieks ir RTU Tālmācības studiju centra direktors. Zinātniskās intereses saistās ar nākošās paaudzes mūžizglītības tehnoloģijām un zināšanu pārvaldību. Piedalījies desmit ES FP5/FP6/FP7 projektos. Vairāk kā 130 zinātnisko publikāciju autors.
Prezentācijas ietvaros Atis Kapenieks iepazīstinās ar RTU TSC pēdējo gadu veiksmīgākām izstrādēm – daudzekrānu eStudiju tehnoloģiju eBig3 un tās liela mēroga izmēģinājumu rezultātiem. Jaunā eBig3 tehnoloģija ir saņēmusi BOLDIC 2013 balvu par labākajām eStudiju inovācijām Baltijā un Skandināvijā 2013. gadā.

Atpakaļ

 

Arvils Kupris

Arvils_1SIA “Lattelecom” Biznesa attīstības direktors
Prezentācija Viedo risinājumu attīstības izacinājumi un iespējas

Arvils Kupris ir produktu un biznesa vadības profesionālis un vizionārs ar ilggadēju pieredzi telekomunikāciju, televīzijas un informācijas sistēmu jomā.
Jau ilgus gadus nepārstāj prognozēt būtiski IoT, connected devices, m2m utt jomu uzplaukumu. Arī mēs biznesā redzam pieprasījumu, noteiktos segmentos, bet saskatām, ka attīstība var būt krietni straujāka. Kas ir bremzējošie faktori, kā varam tos adresēt, prezentācijas mērķis sniegt atbildes uz šiem jautājumiem.

Atpakaļ

 

Oļegs Naskidajevs

DEAC_Oleg-Naskidaev-portretDEAC (SIA “Digitālās ekonomikas attīstības centrs”) pārdošanas vadītājs un pārstāvniecības vadītājs Krievijā

Prezentācija Droši mākoņpakalpojumi IT efektivizācijai. Kā nopirkt un vadīt!

IT jomā kopš 1995. gada. Laika posmā no 1998. līdz 2000. gadam strādājis par servisa inženieri skandināvu IT uzņēmumā “Tieto Enator”, kas ir lielākais IT pakalpojumu piegādātājs Ziemeļeiropā. 2000. gadā sāka strādāt par projektu vadītāju Eiropas datu centru operatorā DEAC, šodien atbild par pārdošanas vadību un pārstāvniecības vadību Krievijā. Oļegs ir pasaules līmeņa datu centru jomas eksperts, viņam piemīt plaša izpratne par datu drošību, mākoņskaitļošanu un telekomunikācijām.
Atpakaļ

 

Jurģis Orups

JurgisSIA “CLUSTERPOINT” Tehniskās izstrādes vadītājs

Prezentācija Javascript un SQL integrācija datu apstrādei datubāzes ietvaros

Prezentācijas ietvaros Jurģis iepazīstinās ar Clusterpoint izstrādātās JS/SQL query valodas struktūru un specifiku, kas dod iespēju nosūtīt Javascript pieprasījumus datu apstrādei datubāzes ietvaros.
Clusterpoint ir 2006. gadā Latvijā izveidots IT uzņēmums, kas sniedz datubāzu uzturēšanas un vadības mākoņpakalpojumus (DBaaS) visā pasaulē. Clusterpoint radītā dokumentu-orientētā datubāzes tehnoloģija ļauj lietotājiem palielināt datu apstrādes apjomu reāllaikā un ievērojami samazināt kopējos programmatūras uzturēšanas izdevumus.

Atpakaļ

 

Ringolds Rozentāls

079b182Hitachi biznesa attīstības vadītājs, Proact IT Latvia

Prezentācija Nestrukturēto datu efektīva pārvaldīšana – Sitel piemērs

Ringolds ir atbildīgs par Hitachi Data Systems biznesa attīstību Baltijas valstīs Proact grupas ietvaros.
Prezentācijā Ringolds stāstīs, kā sagatavoties nestrukturēto datu sprādzienam, kas mūs sagaida tuvāko 5 gadu laikā “Internet of Everything” dēļ. Tiks apskatīts ASV bāzēta uzņēmuma Sitel piemērs – kā uzņēmums, kas specializējās zvanu centru biznesā, konsolidēja 9 reģionālo ofisu zvanu ierakstus vienuviet, optimizējot datu pārvaldību un izmaksas. Būs iespēja gūt ieskatu Hitachi Data Systems tehnoloģijās, kas jau šodien ir gatavas nākotnes izaicinājumiem.

Atpakaļ

 

Edmunds Sprūdžs

edmundssprudzs Uzņēmējs, Ģimeņu atpūtas, izklaides un radošas izcilības centra „Mazā Brīnumzeme” īpašnieks un valdes priekšsēdētājs

Prezentācija Interešu izglītība un IoT (Internet of Things)

Edmunds Sprūdžs ir viens no LATA dibinātājiem un bijušais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, kura pilnvaru laikā 2013.gadā valdībā tika apstiprināts “Valsts informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pārvaldības organizatoriskais modelis”, ar virsmērķi efektīvi izmantot un mērķtiecīgi attīstīt valsts IKT arhitektūru, tehniskos, procesu un cilvēkresursus.

Lektoram ir vairāk kā 15 gadu profesionālā pieredze uzņēmumu vadības sistēmu jomā starptautiskos IKT uzņēmumos. Pēc ministra Sprūdža iniciatīvas uzstājoties Pasaules informācijas sabiedrības samita desmit gadu pārskata konferencē, vēlāk Rīgā, 2013.gadā notika UNESCO globālā informācijas sabiedrības ētikas ekspertu sanāksme, stiprinot Latvijas ieguldījumu taisnīgas un iekļaujošas interneta un IKT jautājumu globālās pārvaldības pieejas stiprināšanā.

Savā prezentācijā Edmunds Sprūdžs pievērsīsies vispusīgas un laikam atbilstošas skolu jauniešu IKT izglītības problemātikai un iespējamiem risinājumiem.

Atpakaļ

 

Varis Teivāns

vtCERT.LV vadītāja vietnieks/incidentu analīzes nodaļas vadītājs

Prezentācija Internet of  Things – kur drošībai nav vietas

Prezentācijā tiks apskatīti drošības incidenti, kas jau ir notikuši IOT kontekstā, ko mēs no tā varam mācīties un vai mācāmies, kā arī apskatīsim, kā IOT var ietekmēt mūsu dzīvi Latvijā un pasaulē. Skaidrs, ka ražotāju industrijas ritenis nepiebremzēs, bet patērētājam ir jārada arī pieprasījums pēc drošības, ne tikai funkcionalitātes.

Varis Teivāns informācijas tehnoloģiju drošības jomā darbojas no 2006. gada. Ir piedalījies vairāku “hackfest” organizēšanā, tehniskās vides un “hackfest” scenāriju projektēšanā. Aktīvi piedalījies Latvijas IT drošības sistēmas un infrastruktūras sagatavošanā, kā arī kiberuzbrukumu atkopšanās plāna izveidē Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē. Pasniedz tehniskos seminārus par IT drošību CERT.LV organizēto pasākumu ietvaros un augstskolu studentu vieslekcijās. Šobrīd vada incidentu analīzes tehnisko grupu CERT.LV.

Atpakaļ

 

Leo Trukšāns

IMG_6425LU MII vadošais pētnieks

Prezentācija E-Spiets2 – universāls mākonis zinātnei

Prezentācijā LU MII vadošais pētnieks Leo Trukšāns stāstīs par tehnoloģijām un risinājumiem jaunajā LU MII mākonī zinātnei. Tas ir veidots uz daudzveidīgas aparatūras specifisku aprēķinu veikšanai: HPC, GPU, SMP, Big Data, in-memory u.c. Pakalpojumu automatizāciju un lietotāju pašapkalpošanos nodrošina OpenStack risinājums.

 

 

 

Atpakaļ

 

Maksym Verteletskyi

maximInnovation Lab Leader, IBM Cloud Ecosystem Development, Central & Eastern Europe

Prezentācija IBM Bluemix: Digital Innovation Platform

Maksym Verteletskyi ir vadošais IBM Centrāleiropas un Austrumeiropas Mākoņpakalpojumu inovāciju laboratorijas, kas atrodas Prāgā, vadītājs. Profesionālā darbība ir saistīta ar tehnisko konsultāciju nodrošināšanu, hakatonu organizēšanu, veidojot vienotu ekosistēmu Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs.
Prezentācijā Maksym Verteletskyi stāstīs par IBM Bluemix platformu. Bluemix ir mākoņplatforma, kas balstīta uz atvērtu standartu izmantošanu, lai veidotu un pārvaldītu dažādas lietojumprogrammas.

 

 

 

Atpakaļ