LATA tiekas ar VARAM ministru Kasparu Gerhardu

index15. jūlijā Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Treijs tikās ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu.

Jānis Treijs un Kaspars Gerhards pārrunāja  Infomācijas sabiedrības padomes dienas kārtības jautājumus. LATA valdes priekšsēdētājs pauda atbalstu loģiski vienota datu centra izveidei atbilstoši vienotās IKT attīstības mērķarhitektūras izstrādes principiem, norādīja uz atvērtajiem datiem kā būtisku sastāvdaļu  valsts un pašvaldību informācijas sistēmu izstrādes projektos, kā arī rosināja veidot  publiskā sektora atvērtā pirmkoda programmatūras krātuvi.

LATA valdes priekšsēdētājs Jānis Treijs  Kasparu Gerhardu iepazīstināja ar LATA biedru priekšlikumiem par to, kā veicināt  IT projektu īstenošanas kompetenci pasūtītāju pusē, uzsverot konsultantu un ekspertu nozīmīgumu ne tikai  informācijas sistēmas izstrādes un ieviešanas, bet arī produkcijas fāzē.

Jānis Treijs aicināja VARAM  piemērot Ministru kabineta noteikumus par informācijas sistēmu atbilstību drošības prasībām  ES fondu ietvaros uzlabojamām IT sistēmām  ātrāk nekā  2021. gadā, kā to paredz Valsts sekretāru sanāksmē 09.07.2015. izsludinātais Ministru kabineta noteikumu projekts.

LATA valdes priekšsēdētājs Jānis Treijs atzinīgi novērtēja līdzšinējo VARAM un LATA sadarbību, kas ietver līdzdalību dažādu politikas plānošanas dokumentu izstrādē, kā, piemēram,  “Informācijas sabiedrības attīstības pamatnostādnes 2014.-2020. gadam”, dalību IKT attīstības mērķarhitektūras izstrādes darba grupās, atzinumu sniegšanu par normatīvo aktu projektiem un citās aktivitātēs.

 

LATA sociālajos tīklos

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *