Noslēdzas projekts „LATA administratīvās kapacitātes stiprināšana”

Informācija medijiem
2014. gada 23. jūlijā

22.jūlijā Latvijas Universitātē, Raiņa bulvārī 19, notika projekta „Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) administratīvās kapacitātes stiprināšana” noslēguma sanāksme, kurā asociācija pateicās visiem iesaistītajiem un atskatījās uz projekta laikā paveikto un sasniegto, notika diskusija par LATA attīstību nākotnē, kā arī citu projektu īstenošanas iespējām.

Kopš 2013.gada 1.augustam līdz šī gada 31.jūlijam LATA īsteno projektu „Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas administratīvās kapacitātes stiprināšana”, kuram tika piesaistīts Eiropas Sociālā fonda finansējums.

Projekta mērķis ir stiprināt LATA administratīvo kapacitāti, sekmēt jaunu biedru piesaisti, aizstāvēt biedrības mērķus valsts un pašvaldību institūcijās, panākt aktīvu un kvalitatīvu nevalstiskā sektora līdzdalību lēmumu pieņemšanas procesā un publisko pakalpojumu sniegšanā, kā arī Eiropas Savienības politikas instrumentu un ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu un pasākumu īstenošanā. Projekta noslēguma sanāksmes dalībnieki atzina, ka izvirzītie mērķi ir lielā mērā sasniegti.

„Šāda veida projekti ir ļoti nozīmīgs atbalsts nevalstiskajām organizācijām, arī mums, lai varētu uzlabot kapacitāti savu interešu aizstāvībā. Projekta ietvaros ir stiprinājusies organizācija un tās tēls. Pēdējā gada laikā LATA biedru skaits ir palielinājies par 23%. Mēs lepojamies, ka arvien vairāk cilvēku izvēlas iestāties LATA, lai atrastu domubiedrus. Tāpat arī ceram, ka iegūtā pieredze šī projekta īstenošanā palīdzēs mums nākotnē realizēt citas idejas un projektus,” stāsta LATA valdes priekšsēdētājs Jānis Treijs.

Projekta ietvaros īstenotās aktivitātes ir LATA biedru apmācības interešu aizstāvībā, projektu izstrādē un vadībā, kā arī par publiskā tēla veidošanā. Interesentiem regulāri bija iespēja piedalīties atvērtajās durvju dienās, kuras notika sadarbībā ar LATA biedriem un partneriem: Linux Centru, IBM Latvija, Oracle, DPA un „Ozols Grupa”. Šī gada 23.janvārī norisinājās konference „Atvērtie dati: iespējas un izaicinājumi”, kas pulcēja vairāk nekā 200 informācijas un komunikācijas tehnoloģiju interesantus. Notikusi arī aktīva interešu pārstāvniecība valdības un pašvaldības iestādēs.

Projekta kopējais budžets ir 30455,15 EUR, un tas tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda 1.5.2.2.2. apakšaktivitātes „Nevalstisko organizāciju administratīvās kapacitātes stiprināšana” ietvaros, kuru administrē Valsts Kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu ietvaros

LATA cer, ka arī nākotnē būs iespēja realizēt projektus, kas būtiski var palielināt organizācijas kapacitāti interešu pārstāvniecībā un papildināt biedru zināšanas, un ka jauniegūtās zināšanas palīdzēs veiksmīgāk sasniegt asociācijas mērķus.

Informāciju sagatavoja LATA informācijas koordinatore:
Aija Upleja
LEAD. Korporatīvā komunikācija
aija.upleja@lead.lv

Šī publikācija ir sagatavota projekta „Latvijas Atvērto Tehnoloģiju Asociācijas (LATA) administratīvās kapacitātes stiprināšana”

(Līgums Nr. 1DP/1.5.2.2.2/12/APIA/SIF/056/134) ietvaros.

92,07 % no projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību.

LATA sociālajos tīklos

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *