Notiks konference „Drošība un atvērtība”

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas konference „Drošība un atvērtība” ļaus ieskatīties informācijas tehnoloģiju (IT) drošības risku tendencēs starptautiskā, organizāciju un privātpersonu līmenī.

„Informācijas tehnoloģiju plašais pielietojums publiskajā un privātajā sektorā veicina ne tikai informācijas aprites efektivitāti un pieejamību, bet arī rada arvien nozīmīgākus riskus. Konferencē vēlamies vienuviet izcelt gan jaunākās iespējas, ko sniedz informācijas tehnoloģijas, gan arī paturēt redzeslokā drošības aspektus,” norāda LATA valdes priekšsēdētājs Jānis Treijs.

Konferences laikā tiks diskutēts par vienu no šobrīd aktuālākajiem jautājumiem IT nozarē Latvijā – vai vēlēšanas internetā var būt drošas? Pārdomās par interneta vēlēšanu drošību dalīsies viens no ievērojamākajiem jaunajiem zinātniekiem ne vien Latvijā, bet arī pasaulē – Andris Ambainis. Igaunijas interneta vēlēšanu komitejas priekšsēdētājs Tarvi Martens pastāstīs par kaimiņvalsts pieredzi un risinājumiem. Savukārt, vispusīgu pārskatu par jaunākajām IT apdraudējumu tendencēm pasaulē sniegs IBM drošības izpētes grupas X-Force vadītāja Leslija Horaseka. Konferencē tiks apskatīti arī elektroniskā paraksta izmantošanas un paroļu lietošanas drošības aspekti.

Pasākumā varēs uzzināt arī par aktualitātēm valsts IT pārvaldībā, par ko pastāstīs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Arnis Daugulis. Pašvaldību pārstāvjiem un citiem interesentiem būs noderīgi uzzināt par aktualitātēm uz atvērtām tehnoloģijām balstītu ģeotelpisko informācijas sistēmu jomā, kā arī iepazīties ar IT risinājumiem, kas ļauj iedzīvotājiem ērti iesaistīties pašvaldību lēmumu pieņemšanā.

Konferencē vietējie IT profesionāļi dalīsies pieredzē un zināšanās par jaunāko mobilo risinājumu jomā uzņēmumiem, IT risinājumu eksportu, un tādu IT projektu uzsākšanu un īstenošanu, kas balstīti uz atvērtajām tehnoloģijām.

Konference notiks 17. janvārī viesnīcā „Tallink Hotel Riga”. Konferences galvenais atbalstītājs ir IBM Latvija, informatīvi atbalsta Dienas Bizness. Reģistrācija konferencei notiek līdz 15.janvārim.

LATA konference ik gadus pulcina uzņēmumu, valsts un pašvaldību iestāžu IT jomas lēmumu pieņēmējus, IT profesionāļus un interesentus, lai informētu par aktuālāko nozarē, rosinātu pieredzes un ideju apmaiņu. Dalība konferencē ir bezmaksas.

Konferences programma

LATA sociālajos tīklos

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *