Olimpiāde par atvērtām tehnoloģijām “Open mind” būs arī 2016. gadā!

IT_balvaEkonomikas un kultūras augstskola (EKA) sadarbībā ar Alberta koledžu, Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociāciju (LATA), Latvijas Informātikas skolotāju asociāciju nolēmusi turpināt 2015. gadā iesākto un arī 2016. gadā organizēs skolēniem informācijas tehnoloģiju olimpiādi Open mind!

Olimpiāde tiek organizēta 12.klašu skolēniem, profesionālo un arodvidusskolu pēdējo kursu audzēkņiem. Olimpiādes mērķis ir veicināt jauniešu profesionālo ievirzi IT un atvērtajos tehnoloģiju risinājumos, kā arī popularizēt skolu jaunatnes vidū ar IT tehnoloģijām saistītās specialitātes.

Andris Gabrānovs,  Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociētais biedrs, Latvijas Informātikas skolotāju asociācijas valdes loceklis, olimpiādes organizators informē, ka arī 2016. gadā skolēniem būs iespējams piedalīties atvērto informācijas tehnoloģiju olimpiādē “Open mind”.  Olimpiādes uzdevums ir iepazīstināt dalībniekus ar atvērto tehnoloģiju un atklātā pirmkoda programmatūras darbības principu, pārbaudīt dalībnieku zināšanas un prasmes, kuras apgūtas vidusskolas informātikas mācību priekšmetā, kā arī pārbaudīt dalībnieku zināšanas un iemaņas informācijas tehnoloģijās, kā arī prasmes tās izmantot.

OlimpiādeOpen mind”  norisināsies 2016. gada 31. martā, plkst. 11.00 EKA telpās, Rīgā, Lomonosova ielā 1/5. Olimpiādei var pieteikties elektroniski līdz 25. martam.

Olimpiādē pārbaudīs dalībnieku teorētiskās un praktiskās zināšanas informācijas tehnoloģijās, kas balstās uz atvērtās datora arhitektūras un atklātā pirmkoda programmatūras principiem, piemēram, VirtualBox, Ubuntu, Android, Mozilla Firefox, VLC, Gimp, Inkscape, LibreOffice apguvi. Teorētiskā daļa paredzēta testa veidā ar 40 jautājumiem par datora atvērto arhitektūru un programmatūru. Praktiskā daļa ietvers operētājsistēmas (Ubuntu, Linux Lite, Linux Mint) uzstādīšanu, lietotāja vides pielāgošanu drošības rīkiem un uzstādījumiem, darbu ar grafiskajām (Gimp, Inkscape, Shutter u.tml.), biroja (LibreOffice, OpenOffice u.tml.) un multimediju (VLC, Parole media Player u.tml.) lietotnēm, izmantojot virtualizācijas programmu VirtualBox.

Papildu informācija: Andris Gabranovs, andris@augstskola.lv

ekaalbertalatalisa

LATA sociālajos tīklos

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *