Pasniegtas Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas gada balvas

lata balva 2015 zimogi28. janvārī Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) pasniedza apbalvojumus par ieguldījumu atvērtu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā un popularizēšanā. Balvas saņēma Rīgas dome, Alberta koledža un Toms Ceļmillers.

LATA apbalvojumi tika pasniegti konferences “Atvērtas tehnoloģijas un viedi risinājumi” laikā trīs kategorijās: atvērtākā iestāde, izcilākais atvērto tehnoloģiju risinājums biznesā un būtiskākais ieguldījums atvērto tehnoloģiju popularizēšanā.

Kā atvērtākā iestāde balvu saņēma Rīgas dome par pilotprojektu, kas ietver atvērto datu vietnes opendata.riga.lv izveidi un atvērto datu kopu publicēšanu, tajā skaitā tiešsaistes režīmā. Nominācijā “Atvērto tehnoloģiju risinājums biznesā” balvu saņēma SIA “Alberta koledža” par atvērtiem risinājumiem izglītības procesā. Alberta koledža izmanto atvērtā pirmkoda programmatūru mācību videi Moodle, lietojot atvērtos risinājumus nodrošina mācībspēku un studentu komunikāciju reālajā laikā, kā arī veicina informācijas apmaiņu un mobilitāti. Balvu par ieguldījumu atvērto tehnoloģiju popularizēšanā ieguva Toms Ceļmillers par atvērto datu jautājumu aktualizēšanu publiskajā pārvaldē.

“Esam lepni par to, ka katru gadu pieteikumu skaits LATA balvai pieaug, tāpat arī gada laikā gūtie panākumi atvērtu tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā un popularizēšanā. Palielinās arī atvērto standartu un datu nozīme, attīstoties viedi savienojamām tehnoloģijām, par ko pieredzē apmainījāmies ikgadējā LATA konferencē. LATA apbalvojums ir veids, kā mēs varam iedvesmot uzņēmumus, iestādes un privātpersonas turpināt attīstīties šajā jomā,” atzīst LATA valdes priekšsēdētājs Jānis Treijs.

„Esam pagodināti, ka ik gadu esam vieni no LATA balvas pasniedzējiem, tādējādi apliecinot savu atbalstu atvērto tehnoloģiju izstrādei, ieviešanai un popularizēšanai. Mēs vēlamies palīdzēt veidot stipru, efektīvu, atvērtu un eksportspējīgu Latvijas IKT industriju. Efektivitāte un atvērtība nav iedomājama bez atvērtu standartu izmantošanas, kas ir priekšnoteikums arī informācijas sistēmu un lietotāju efektīvai sadarbībai, godīgai konkurencei un IKT nozares produkta pārtapšanai par plaša patēriņa preci gan no lietošanas ērtību, gan piedāvāto publisko pakalpojumu, gan izmaksu viedokļa,” IBM Latvija vadītājs Edijs Tanons.

Foto no pasākuma šeit:

Video šeit:

Par LATA:
LATA apvieno organizācijas un privātpersonas, tajā skaitā IT piegādātājus un lietotājus, kuri saskata ekonomiskus ieguvumus no atvērtu tehnoloģiju plašākas izmantošanas Latvijā. LATA biedri un asociētie biedri ir gatavi sniegt savu ieguldījumu, lai kopīgi veidotu labvēlīgu vidi tiem Latvijas IT lietotājiem un piegādātājiem, kuri savā darbā izmanto atvērtas tehnoloģijas, tādējādi veicinot IT vajadzībām patērējamo līdzekļu ekonomiju un to atgriešanos Latvijas tautsaimniecībā.

Pasākumu atbalsta SIA “Digitālās ekonomikas attīstības centrs” (DEAC), IBM, Clusterpoint, Hitachi Data Systems, Kursors.lv un Delfi.

Papildu informācija:
Ieva Vītoliņa
E-pasts: lata@lata.org.lv
visi logo ar delfi

LATA sociālajos tīklos

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *