Vislatvijas IT olimpiādē “Open Mind 2018/2019” uzvar Jelgavas Tehnikuma un Saldus vidusskolas pārstāvji

Informācijas tehnoloģiju olimpiādē , kuru rīkoja Ekonomikas un kultūras augstskola (EKA) sadarbībā ar Alberta koledžu (AK) un Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociāciju (LATA), pirmās vietas ieguvuši pārstāvji no Jelgavas Tehnikuma un Saldus vidusskolas.

Pirmo vietu un „Open Mind 2018/2019” īpašo balvu, kā arī budžeta vieta studijām EKA vai AK ieguvis Zijads Ali Rudzinskis no Jelgavas Tehnikuma (skolotājs Kaspars Ļubinskis). Otro vietu olimpiādē izcīnījis Didzis Emīls (skolotājs Gints Valdmanis), bet trešo vietu ieguvis vēl viens Jelgavas Tehnikuma pārstāvis – Ņikita Peškovs (skolotājs Kaspars Ļubinskis). Otrās vietas ieguvējam ir iespēja izmantot 50% studiju maksas atlaidi pirmajam gadam Ekonomikas un kultūras augstskolā vai Alberta koledžā, savukārt trešās vietas ieguvējam ir tāda pati atlaide 25% apmērā.

Vidusskolēni un tehnikumu audzēkņi pārbaudīja savas zināšanas un prasmes, kuras apgūtas informātikā un norādītas standartā par jautājumiem, kas skar atvērtā datora arhitektūru, atvērtā koda programmatūra u.tml.

Olimpiādes mērķi ir popularizēt jaunatnes vidū ar IT tehnoloģijām saistītās specialitātes (programmēšanas inženieris, datortīklu administrators, datorspēļu izstrādātājs un attīstītājs), kā arī iepazīstināt dalībniekus un palīdzēt viņiem izprast atvērto tehnoloģiju un atklātā koda programmatūras (Open Source) nozīmi un lomu mūsu ikdienā, tāpat arī iepazīstināt ar atvērtā koda mācību platformu MOODLE.

Informācijas tehnoloģiju olimpiādi vidusskolēniem, tehnikumu un arodvidusskolu audzēkņiem “Open Mind” Ekonomikas un kultūras augstskola sadarbībā ar Alberta koledža un Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociāciju rīko jau ceturto gadu.

LATA sociālajos tīklos

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *