Zināmi 2018. gada LATA balvas nominanti

2019. gada 24. janvārī Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) ir noteikusi konkursa “Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas balva 2018″ katrai kategorijai 3 nominantus.

Atvērtākā iestāde:

Centrālā vēlēšanu komisija
Par visu deputātu kandidātu un vēlēšanu rezultātu datu pieejamības nodrošināšanu atvērto datu formātā, apliecinot, ka Latvija iestājas par demokrātisku un caurspīdīgu vēlēšanu norisi un to rezultātu caurskatāmību. Centrālās vēlēšanu komisijas vadība un tās darbinieki apzinās iestādes rīcībā esošo datu nozīmību žurnālistikas un pētniecības darbībā pilsoniskas sabiedrības attīstībā, publicējot datus Atvērto datu portālā.

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Par ģeotelpisko pamatdatu kopu (digitālais reljefa modelis, topogrāfiskā karte mērogā 1:50 000 u.c.) atvēršanu, par bez maksas nodrošināto pastāvīgo globālās pozicionēšanas bāzes staciju sistēmas “Latvijas Pozicionēšanas sistēma” (LatPos) reālā laika datu korekcijas pakalpojumu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM)
Par datu atvēršanas progresa sekmēšanu Latvijā. VARAM ir ieviesusi Atvērto datu portālu, kurā 2018. gada beigās bija pieejamas vairāk nekā 250 datu kopas. VARAM sagatavotais informatīvais ziņojums “Par prioritāri atveramajām datu kopām, kas ir valsts iestāžu rīcībā” un darbinieku aktīvā iesaistīšanās tā ieviešanā ir sekmējusi datu atvēršanas progresu 2018.gadā.

Izcilākais tehnoloģiju risinājums biznesā:

SIA “DATI Group”
Par FLEXcloud risinājumu, kura pamatā ir atvērtā koda mākoņdatošanas platforma OpenStack un atvērtu standartu izmantošana. Tā dod iespēju lietotājiem mazināt piesaisti slēgtā koda programmatūras ražotājiem un būtiski samazināt IKT ekspluatācijas izmaksas, realizēt adaptīvu slodzes mērogošanu un par vairākām kārtām palielināt bojājumpiecietību un veiktspēju.

Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts un SIA “Axia Broadcast Technologies”
Par Livewire atvērto tehnoloģiju profesionālas kvalitātes skaņas pārraides un komutācijas sistēmu izveidei uz standarta IP/Ethernet tīklu bāzes. Izmantojot atvērtā pirmkoda Linux OS un Interneta atvērtos standartus, ir radīta “Livewire” tehnoloģija profesionālas kvalitātes skaņas tīklu izveidei uz standarta IP/Ethernet tīklu bāzes. Ap “Livewire” atvērto specifikāciju izveidota “Livewire” ražotāju partnerības programma (115 uzņēmumu). Uz “Livewire” un vairāku radniecīgu risinājumu pamata Audio Engineering Society (AES) ietvaros izstrādāts starpražotāju savietojamības standarts AES67, kurš vēlāk iekļauts arī SMPTE (Society of Motion Picture and Television Engineers) standarta ST 2110 sastāvā.

SIA “Web Multishop Company”
Par vienotas Drupal platformas “Drupal sistēma modernai pašvaldībai” izstrādi. Platforma satur visus nepieciešamos datu tipus pašvaldībai, kā arī datu tipus, uz kuru pamata var attīstīt pašvaldības struktūrvienību mājas lapas ar vienotu mājas lapas kodolu. Platforma ir jauns veids, kā pašvaldības interneta lapu saimniecība var tikt izstrādāta un savākta vienā saprotamā un administrējamā datu masīvā.

Būtiskākais ieguldījums atvērto tehnoloģiju popularizēšanā:

Ingmārs Dīriņš
Par atvērtā pirmkoda biroja programmatūras LibreOffice, integrētās izstrādes vides Geany, tūlītējās ziņojumapmaiņas klienta Pidgin un multimediju atskaņotāja VLC lokalizēšanu.

Rudīte Spakovska
Par atvērto datu nozīmības popularizēšanu un skaidrojošo darbu, kādēļ atvērtie dati ir svarīgi visai sabiedrībai un kā tie noder medijiem, lai uzraudzītu valsts pārvaldes darba kvalitāti un atbilstību mērķiem.

Viktors Zagorskis
Par aktīvu pozīciju, pārliecību un līdzdalību atvērto tehnoloģiju un atvērtā pirmkoda risinājumu apgūšanā, ieviešanā, izglītojošo materiālu sagatavošanā un sabiedrības izglītošanā – sākot no bezdarbieku apmācības uzņēmumā Dialogs AB līdz bakalaurantu un maģistrantu apmācībai, kā arī doktorantu un pat profesoru izglītošanai Rīgas Tehniskajā Universitātē.

Galvenās balvas ieguvēji tiks nosaukti un apbalvoti 2019. gada 31. janvārī konferencē “Atvērta sadarbība inovācijām”.

 

 

 

LATA sociālajos tīklos

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *