Zināmi atvērto tehnoloģiju 2017. gada balvas nominanti

2018. gada 16. janvārī Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) ir noteikusi konkursa “Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas balva 2017″ katrai kategorijai 3 nominantus.

Atvērtākā iestāde

  • Jelgavas pilsētas Pašvaldības operatīvās informācijas centrspar viedu atvērto tehnoloģiju izmantošanu Pašvaldības operatīvās informācijas centra darbībā. Viedās atvērtās tehnoloģijas sniedz iespēju tiešsaistē uzraudzīt pilsētas infrastruktūru, kā arī rūpēties par sabiedrisko kārtību un drošību. Viedo sensoru tīkls ar 1645 sensoriem ļauj sekot līdzi satiksmes situācijai, ūdens līmenim upēs, pilsētas apgaismojumam, svārstībām elektrotīklā, noteikt automašīnu numurzīmes, pārliecināties par iekārtu uzlādes līmeni un daudziem citiem parametriem. Ģeogrāfiskās informācijas sistēma ļauj 3D režīmā modelēt plūdu draudus, apbūves situāciju un dažādu komunikāciju pieejamību konkrētās vietās.

  • AS “Latvijas valsts meži” – par atvērtu un pieejamu ģeotelpisko datu un servisu nodrošināšanu, publicējot brīvpieejas ģeotelpiskos datus, servisus, kā arī dažādus brīvpieejas rīkus un atvērta koda automatizācijas un skriptēšanas platformu. Publicētie brīvpieejas ģeotelpiskie dati un servisi ietver zemes virsmas modeli, veģetācijas virsmas modeli, ortofoto infrasarkanajā spektrā, vairāku meža apsaimniekotāju nogabalus u.c. datus.

  • Strenču novada pašvaldība – par atvērtā pirmkoda satura vadības sistēmas WordPress izmantošanu novada portāla www.strencunovads.lv izstrādē, nodrošinot plašu funkcionalitāti, centralizētu informācijas apkopošanu no pašvaldības iestādēm un piedāvājot iedzīvotājiem strukturētu un ērti pieejamu informāciju.

Izcilākais tehnoloģiju risinājums biznesā

  • SIA “ĢeoDATI” par tīmekļa bāzētu risinājumu http://dronemap4.me/, kas izstrādāts, izmantojot atvērtā pirmkoda tehnoloģijas un jaunākās tendences tīmekļa risinājumu izstrādē. http://dronemap4.me/ ir jauna, internetā bāzēta vide ģeotelpisko datu daudzdimensiju objektu izvietošanai, uzglabāšanai un apmaiņai ar citiem lietotājiem. Platforma paredzēta, galvenokārt, ar bezpilotu lidaparātiem jeb droniem, iegūto un apstrādāto ģeotelpisko datu izvietošanai, uzglabāšanai un apmaiņai.

  • SIA “SunGIS” – par Go GIS platformu, kas ir tīmekļa bāzēta ģeotelpiskās informācijas satura vadības un apstrādes platforma. Platforma izstrādāta ar nolūku atvieglot pašvaldību darbu, piedāvājot vienotu veidu, kā strādāt ar telpiskajiem datiem, nodrošinot automatizētu Valsts telpisko datu reģistru integrāciju un izmantošanu. Platforma izstrādāta, izmantojot tikai atvērtā pirmkoda risinājumus.

  • Latvijas Universitātes Matemātikas un Informātikas institūts – par projektā “Automatizēta vizuālo materiālu atpazīšanas un anotēšanas sistēma LETA arhīva vajadzībām” izstrādāto tehnoloģiju, kas liela apjoma attēlu kopā atrod konkrētas cilvēku sejas un firmu logotipus. Risinājums darbojas uz atvērtām tehonloģijām un tas ir integrējams citos risinājumos kā papildus meklēšanas vai autorizācijas dzinējs.

Būtiskākais ieguldījums atvērto tehnoloģiju popularizēšanā

  • Mārtiņš Bruņenieks  – par daudzgadīgu un aktīvu darbību Vikipēdijā, Wikimedia un citos brīvā satura projektos, veicinot vietējo aktīvistu kopienas darbību, organizējot pasākumus, ar mērķi radīt brīvu saturu šajos projektos, kā arī, veidojot sadarbību ar kustības pārstāvniecībām ārpus Latvijas.

  • Edgars Kebbe (kā Kebbe IT pārstāvis) – par atvērtā pirmkoda satura vadības sistēmas WordPress atpazīstamības veicināšanu, izmantojot to profesionālu biznesa risinājumu izstrādei, WordPress kopienas attīstību Latvijā, iesaistoties pasākumu organizēšanā, un WordPress popularizēšanu, izveidojot brīvi pieejamus mācību materiālus.

  • Rihards Olups par daudzgadīgu un aktīvu darbību OpenStreetMap attīstībā, organizējot kartēšanas pasākumus, Latvijas kartētāju tikšanās, un aktīvi iesaistoties ģeotelpisko datu atvēršanas veicināšanā Latvijā.

Galvenās balvas ieguvēji tiks nosaukti un apbalvoti 2018. gada 1. februārī LATA gadskārtējā konferencē “Atvērtās tehnoloģijas – no datiem līdz zināšanām.

LATA sociālajos tīklos

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *