Zināmi LATA balvas nominanti

22.  decembrī LATA valde ir noteikusi konkursa  “Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas balva 2015″  katrai kategorijai 3 nominantus.

Atvērtākā iestāde:

  • Ekonomikas un kultūras augstskola par atvērtu tehnoloģiju izmantošanu studiju programmas Informācijas tehnoloģijas izveidē un īstenošanā, kā arī par atvērto tehnoloģiju olimpiādes “Open Mind” organizēšanu skolēniem.
  • Latvijas Universitātes Bibliotēkas pārstāvētā OpenAire (Atvērtās piekļuves infrastruktūra pētniecībai Eiropā) projekta Nacionālais atvērtās piekļuves informācijas un atbalsta dienests, kas ir atvērtās piekļuves (Open Access) kustības realizācijas ideju aizsācējs Latvijā, kā arī jau 7 gadus projekta OpenAIRE reģionālais pārstāvis valstī par aktivitātēm ceļā uz atvērtu zinātni – atvērtās piekļuves repozitorija izveidi, atvērtās zinātnes ideju popularizēšanu konferencēs un semināros, atvērtu tiešsaistes mācību materiālu par atvērto zinātni, atvērtiem datiem sagatavošanu un publicēšanu.
  • Rīgas pilsētas pašvaldība par atvērto datu pilotprojektu, kas ietver atvērto datu vietnes opendata.riga.lv izveidi, atvērto datu kopu publicēšanu, tajā skaitā tiešsaistes režīmā, izmantojot OData protokola standartu.

Būtiskākais ieguldījums atvērto tehnoloģiju popularizēšanā:

  • Agris Ameriks par atvērto datu iniciatīvas īstenošanu Rīgas pašvaldībā, kā rezultātā izveidota tīmekļa vietne opendata.riga.lv, noorganizēts starptautisks atvērto datu pasākums Rīgas pilsētā, kur atvērto datu entuziasti īstenoja savas idejas praksē.
  • Linda Austere par ilgstošu un aktīvu atvērto datu jomas popularizēšanu  un sabiedrības izglītošanu Latvijā, uzstājoties atvērto datu forumos, konferencēs, atbalstot atvērto datu portāla izveidi un piedaloties starptautiskos projektos.
  • Toms Ceļmillers par atvērto datu jautājumu ieviešanu publiskajā pārvaldē – normatīvo regulējumu par atvērto datu principa ieviešanu  izstrādi, valsts iestāžu konsultēšanu, sekmējot to labvēlību atvērto datu politikai.

Izcilākais atvērto tehnoloģiju risinājums biznesā:

  • SIA “Alberta koledža” par atvērtiem risinājumiem izglītības procesā, kas veidoti, izmantojot atvērtā pirmkoda programmatūru mācību videi Moodle, un nodrošina mācībspēku un studentu komunikāciju reālajā laikā ar atvērto risinājumu BigBlueButton, kā arī informācijas apmaiņu un mobilitāti, izmantojot privāto mākoni, kas balstās uz atvērto risinājumu ownCloud.
  • SIA „ITS-1” par izstrādāto Latvijas lokalizācijas risinājumu atvērtā pirmkoda biznesa vadības jeb ERP sistēmai „Odoo”, kas ietver Latvijas likumdošanai atbilstošus moduļus klientu attiecību pārvaldībai, tirdzniecībai, personāla vadībai un grāmatvedībai.
  • SIA “Web Multishop Company” par tīmekļa vietnes izstrādi valsts pārvaldes iestādei, atkalizmantojot kodu, kas ir kā apliecinājumu tam, ka valsts iestādes, sadarbojoties var izmantot atvērtā koda platformu/risinājumu un uz tā pamata veidot vairākas iestāžu vietnes, nevis taisīt katra savu mājas lapu.

Galvenās balvas ieguvēji tiks nosaukti un apbalvoti 2016. gada 28. janvārī  konferencē “Atvērtas tehnoloģijas un viedi risinājumi”.

LATA sociālajos tīklos

Atstājiet komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *